Ostrava: Instalace požárních hlásičů začíná

15.02.2018 16:05 | Zprávy
autor: PV

Město Ostrava nakoupilo po dohodě s městskými obvody do obecních bytů požární hlásiče a detektory oxidu uhelnatého (CO). Zhruba 4,5 tisíce hlásičů a detektorů si převzaly zapojené obvody a v nejbližších dnech zahájí jejich postupnou instalaci. Jedná se o 2799 hlásičů požáru a 1682 detektorů CO. V tuto chvíli jde o první vlnu a záměrem města je dostat hlásiče do všech cca 13 tisíc bytů. Startuje tak akce, která svým rozsahem nemá v České republice obdoby.

Ostrava: Instalace požárních hlásičů začíná
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Detektory budou v první vlně nainstalovány do obecních bytů ve 14 obvodech. Nejvíce hlásičů požáru bude nově v obvodech Slezská Ostrava (1051), Poruba (702) a Moravská Ostrava a Přívoz (300). Nejvíce detektorů oxidu uhelnatého bude nainstalováno v Moravské Ostravě a Přívozu (500), Slezské Ostravě (304) a v Radvanicích a Bartovicích (267).

Instalaci městem zakoupených detektorů zajišťují na své náklady jednotlivé městské obvody, které si na práce budou nejčastěji najímat dobrovolné hasiče. Například v Nové Vsi je již obvod s dobrovolnými hasiči na instalaci domluven. Podle stejného klíče chce postupovat také Slezská Ostrava. Zatímco malé městské obvody budou mít všechna zařízení namontována do konce března, u velkých obvodů se z důvodu počtu zařízení mohou práce protáhnout až do konce prázdnin. Významným faktorem, který ovlivňuje celkovou dobu instalace detektorů je fakt, že o realizaci díla musí být vyrozuměn každý nájemce bytu, který jej musí zpřístupnit.

„Záměrem města je v zájmu zvýšení bezpečnosti svých občanů a ochrany svého majetku mít nainstalovány detektory ve všech obecních bytech. Počítáme proto s tím, že po vyhodnocení zkušeností ze současné “první vlny“, oslovíme znovu všechny městské obvody s opakovanou nabídkou nákupu těchto zařízení i pro další byty v jejich správě. Těší mě, že svůj zájem již indikují i ty městské obvody, které se do loňské výzvy vůbec nezapojily, konkrétně Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Jih a Stará Bělá,“ řekl k tématu ostravský primátor Tomáš Macura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Město spouští projekt Chci řidičák

19:06 Plzeň: Město spouští projekt Chci řidičák

Nový projekt nabízí praktické rady, videa i užitečné informace pro budoucí řidiče.