Ostrava: Komenského sady čekají změny – zapojte se do diskuse

13.09.2011 20:11

Komenského sady patří svou rozlohou okolo 30 hektarů a počtem přes 3 tisíce kusů stromů k nejrozsáhlejším městským parkům v České republice.

Ostrava: Komenského sady čekají změny – zapojte se do diskuse
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice
reklama

Jejich historie sahá až do 19. století, kdy do těchto míst chodívali lidé na nedělní procházky. Od té doby prošly mnoha změnami. Nyní je pro sady připraven projekt revitalizace, který by měl do některých částí vrátit více aktivit a umožnit pravidelnou kvalitní údržbu stávající zeleně.

Projekt zachovává neformálnost a jednoduchost sadů i základní stavbu zeleně, ale přináší nové prvky, například posezení na lavičkách na břehu řeky za radnicí, zviditelnění busty J. Á. Komenského a oživení jejího okolí. Novou volbou trasování a povrchu parkových komunikací reaguje na rozdílné požadavky uživatelů parku.

Město Ostrava, které je realizátorem projektu, umožňuje občanům seznámit se s projektem na svých webových stránkách pod odkazem Revitalizace Komenského sadů. Na těchto stránkách mohou zájemci rovněž vyjádřit svůj názor pomocí připojené ankety v závěru stránky nebo ve větším rozsahu prostřednictvím zaslání e-mailu na adresu sady@ostrava.cz. Připomínky a náměty jsou soustřeďovány a předávány projektantům i realizátorovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ostrava.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vsetín podle nás“ zvítězil

21:16 „Vsetín podle nás“ zvítězil

Historicky první participativní rozpočet města Vsetína už má svůj název, a to „VSETÍN PODLE NÁS“. Hl…