Ostrava: Městský stadion má pamětní desku

27.06.2017 19:02

Na budově Městského stadionu Ostrava, která je celorepublikovou Stavbou roku 2016, byla dnes odhalena pamětní deska umístěná vedle Černé perly.

Ostrava: Městský stadion má pamětní desku
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

U slavnostního odhalení pamětní desky byli náměstek primátora Vladimír Cigánek, místopředseda sportovní komise Martin Štěpánek, nejlepší vytrvalec posledních let Mo Farah, keňský atlet David Rudisha, bývalý fotbalista Baníku Dušan Vrťo, zástupci společnosti Vítkovice Aréna Jana Buryšová a Sotyr Janukos, a Petra Miškejová za organizátory soutěže.

Pod deskou je uložena schránka, která by měla být otevřena až za 50 let. Obsahuje fotografie, loňskou listopadovou Ostravskou radnici s článkem o vítězství Městského stadionu Ostrava a flash disk s klipem o jeho výstavbě. Hned ve dvou kategoriích uspěl městský stadion vloni na podzim v soutěži Stavba roku 2016. Bylo to nejen v hlasování veřejnosti, první příčku získal s více než 24 tisíci hlasů.

Velmi hodnotná je cena, která byla stadionu udělena v hlavní kategorii Stavba roku 2016. Stejné ocenění získalo dalších 5 staveb. Do loňského ročníku jich bylo přihlášeno celkem 65. Do druhého kola jich postoupilo 29 a ve finále porotci vybírali z 15 nejzajímavějších variant. V konkurenci atraktivních staveb z celé České republiky Ostrava uspěla hned dvakrát. Petra Miškejová za organizátory soutěže do Ostravy přivezla pozitivní zprávu, že Atletická hala postoupila do druhého kola Stavby roku 2017, a že se jedná o jedinou sportovní stavbu, která byla do soutěže přihlášena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Architekti a představitelé města prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům NPÚ

21:30 Zlín: Architekti a představitelé města prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům NPÚ

Splňuje vítězná studie na rekonstrukci Velkého kina představy a podmínky Národního památkového ústav…