Ostrava: Nový rentgen v městské nemocnici je šetrný k pacientům

11.09.2019 17:31 | Zprávy
autor: PV

V Městské nemocnici Ostrava začali používat nový rentgenový přístroj. Na oddělení Radiologie a zobrazovacích metod na něm týdně pořídí až 500 snímků. Zařízení ARCOMA Precision je od švédského výrobce a včetně provedení stavebních úprav spojených s instalací přišlo na 8,2 milionu korun včetně DPH. Nahradilo již nefunkční přístroj z roku 2003.

Ostrava: Nový rentgen v městské nemocnici je šetrný k pacientům
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

Vítězem veřejné zakázky na dodání nového zařízení se stala firma AURA Medical s.r.o. Městská nemocnice má k dispozici čtyři rentgenové přístroje, dva jsou již vyměněny za nové, další dva na svou obměnu ještě čekají.

"Na novém rentgenovém přístroji se provádí veškerá skiagrafická vyšetření, pořizuje tedy statické snímky pro celé spektrum našich oborů i pro praktické lékaře mimo nemocnici. Od nového zařízení, které je plně digitalizováno, očekáváme lepší a kvalitnější zobrazení za použití co nejmenší dávky záření pro pacienty a také komfortnější práci pro obsluhující personál,“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jak omezit aktivisty?

Zdravím vás. Nevím, jestli to vidíte stejně, ale podle mě tu aktivisté všeho druhu vládnou pevnou rukou a zasahují do všeho, a to až nad míru. Ať jde o rodiny, školství, ale třeba i životní prostředí, dopravu prostě vše. Můj dotaz. Souhlasíte se mnou? A pokud ano, napadá vás řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Prvním Olomoučanem roku 2026 je Jakub

13:43 Olomouc: Prvním Olomoučanem roku 2026 je Jakub

Měl se narodit na Štědrý den, ale nakonec se Jakub Krátký rozhodl počkat až do 2. ledna. Tím se zaps…