Ostrava: Radvanická léčebna nabídne klientům vyšší komfort

7. 11. 2019 10:04

Modernizace Léčebny dlouhodobě nemocných v Radvanicích se konala za plného provozu. Budovy byly zatepleny, získaly nová okna a dveře a opravené balkony.

Ostrava: Radvanická léčebna nabídne klientům vyšší komfort
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

Po zhruba tři čtvrtě roce skončila modernizace Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) a Domu sociálních služeb v Radvanicích, která zajišťuje vyšší komfort jak klientům, tak zaměstnancům obou zařízení spadajících pod Městskou nemocnici Ostrava. Objekty v radvanickém areálu mají zateplené obvodové pláště, vyměněná okna i dveře a opravené balkony. Rekonstrukcí prošla také plynová kotelna a navazující energetické hospodářství. Stavební úpravy přišly na 53,6 milionu korun, úprava kotelny na dalších 6,3 milionu.

Všechny práce byly financovány z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava, z prostředků Evropské unie a Operačního programu Životní prostředí.

„Práce se konaly za plného provozu. Pro klienty a zaměstnance to bylo náročné období. Děkuji jim, jak vše skvěle zvládli. Jsem rád, že se nám podařilo zvýšit komfort klientů, protože nejen akutní nemocniční péči, ale také stále nedostatkovou, následnou péči považujeme za velmi důležitou a věnujeme jí patřičnou pozornost,“ zdůraznil náměstek primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Zbyněk Pražák.

Radvanický odborný léčebný ústav zajišťuje komplexní péči o pacienty v oboru geriatrie. Disponuje 124 lůžky ve třílůžkových, dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích rozdělených do čtyř stanic, které jsou smíšené. Veškeré přístupy jsou bezbariérové. Péči v LDN poskytuje šest lékařů a 70 nelékařských zdravotnických pracovníků. V areálu sídlí také Dům sociálních služeb. I jeho tři stanice s 66 lůžky prošly modernizací. O klienty se v objektu stará 43 nelékařských zdravotnických pracovníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

21:10 Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

O příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majite…