Ostrava: Ztrátu Mobilního hospice sv. Kryštofa vykryla nadace

10.08.2016 16:16

Dlouhodobě ztrátový provoz Mobilního hospice sv. Kryštofa v Ostravě, o jehož služby je mezi rodinami umírajících stále větší zájem, udržuje Charita Ostrava především díky sponzorům a partnerům. Velkou pomocí je aktuální stotisícový příspěvek, který získala Charita na provoz hospice od Nadace ČEZ.

Ostrava: Ztrátu Mobilního hospice sv. Kryštofa vykryla nadace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto

Smyslem Mobilního hospice sv. Kryštofa a návazných služeb je zajišťovat co nejlepší kvalitu života umírajících a podporu jejich rodin. Díky nepřetržité a vysoce specializované zdravotní péčí pomáhá lidem prožívat důstojně závěr života ve vlastním, domácím prostředí v kruhu své rodiny a blízkých. Hospic využívají především rodiny z Ostravy a okolí, každý rok pomůže zhruba stovce klientů.

„Péči poskytujeme nepřetržitě 24 hodin denně a bezplatně. Náklady jsou hrazeny ze zdravotního pojištění, ale vzhledem k nákladnosti péče se neobejdeme bez dotací, veřejných sbírek a nadačních příspěvků. Spolupráce s Nadací ČEZ je pro nás neocenitelná, protože podporuje naše hospicové služby pravidelně již několik let,“ řekl ředitel Charity Ostrava Martin Pražák.

„My jsme velmi rádi, že v regionu existují tak kvalitní organizace, jako je Charita Ostrava. Víme, že mají seriózně zmapovaný terén a dělají to, co je nejpotřebnější. A dělají to dobře. Máme jistotu, že ani koruna z darovaných peněz nepřijde nazmar,“ dodal mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol

Klienti a jejich rodiny mohou využít bezplatné poradenství

Tým Mobilního hospice sv. Kryštofa tvoří speciálně vyškolené zdravotní sestry a lékaři, které doplňuje také sociální pracovník, psycholog a duchovní, aby mohly být uspokojeny všechny oblasti potřeb klientů, případně jejich blízkých či pečovatelů. Klienti služby a jejich rodiny mohou využít bezplatné poradenství v Charitní hospicové poradně nebo si zapůjčit potřebné vybavení v Půjčovně kompenzačních pomůcek.

Nadace ČEZ pomáhá Charitě Ostrava dlouhodobě a zaměřuje se především na podporu hospicové péče. Dříve již nadace přispěla na nákup zdravotnického materiálu nebo vybudování chodníků pro zlepšení možností využívání zahrady Hospice sv. Lukáše imobilními klienty. V letošním roce přispěla 35 tisíc korun na prolézačkový domek s houpačkou a zútulnění hřiště azylového domu sv. Zdislavy, který poskytuje dočasný azyl matkám s dětmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Chodit do kina je znovu trendy

22:07 Bohumín: Chodit do kina je znovu trendy

Bohumíňáci znovu rádi chodí na filmy do kina. Vloni jich v meziročním srovnání přišlo o více než 400…