Ostrava podpořila aplikaci SmogAlarm

24.04.2017 16:48

Uživatelé aplikace SmogAlarm rychle a jednoduše zjistí stav ovzduší a podle toho si mohou naplánovat své aktivity.

Ostrava podpořila aplikaci SmogAlarm
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Při překročení limitů nepůjdou běhat anebo učitelky mateřské školy se s dětmi nevydají na procházku. Aplikaci vyvinula organizace Čisté nebe a město Ostrava ji finančně podpořilo. Informovala o tom náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.   

Statutární město Ostrava kromě vlastních kroků pro ochranu a zlepšování kvality životního prostředí podporuje rovněž aktivity neziskových společností, které se věnují podobným tématům vedoucím ke zlepšení kvality ovzduší. Aktuálně město ze svého rozpočtu podpořilo částkou 242 tisíc korun vznik nové verze aplikace pro chytré telefony a tablety SmogAlarm. Tvůrcem aplikace je organizace Čisté nebe.

„Uvědomili jsme si, že jedním z významných kroků v ochraně ovzduší je zlepšení informovanosti obyvatel o problematice ovzduší a jeho zdravotních dopadech. Dostatek relevantních informací může pomoci motivovat občany k osobní změně a aktivnímu zapojení, zvláště v oblasti lokálních topenišť,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

V současné době ale bylo nutné aplikaci aktualizovat a inovovat o nové funkce. Má notifikaci, kdy si každý může u vybraných stanic nastavit možnost upozornění na špatnou kvalitu ovzduší. Na mapě České republiky lze přehledně srovnat, jak se v Česku dýchá a nově obsahuje záložku o znečišťujících látkách, imisních limitech a vysvětluje index kvality ovzduší. Aplikace SmogAlarm umožní velmi snadný přístup k datům, která poskytuje ČHMÚ. Každý tak okamžitě zjistí aktuální situaci o ovzduší v místě svého bydliště. V Ostravě a okolí dochází často v zimě k překračování zákonem stanovených limitů pro znečišťující látky, lidé ale často neví, jak se ve smogových situacích správně chovat a chránit své zdraví.  SmogAlarm byl spuštěn v listopadu 2011 a od té doby si aplikaci stáhlo 35 tisíc lidí.

Aplikace je k dispozici pro systémy iOS a Android, další možnosti naleznete dole na webových stránkách http://www.smogalarm.cz/.

reklama

autor: PV

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kladno: Výjimečná výstava historických i současných betlémů z různých materiálů

7:04 Kladno: Výjimečná výstava historických i současných betlémů z různých materiálů

Výjimečná expozice historických i současných betlémů byla otevřena v Kladenském zámku. Nejen dřevo, …