Ostravské ulice ožijí folklorem

03.08.2021 19:51

Dvacátý třetí ročník festivalu Folklor bez hranic Ostrava se uskuteční ve dnech 16. až 20. srpna a představí ostravskému publiku umění nejen domácích souborů, ale také folklorních skupin ze zahraničí. Tanečníci a hudebníci budou po pět dní cestovat napříč ostravskými obvody, vystoupí na náměstích, ale i v domovech pro seniory.

Ostravské ulice ožijí folklorem
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Návštěvníci se mohou těšit na soubory ze Srbska, Polska a Slovenska, ale i na zástupce národnostních menšin z České republiky a samozřejmě na domácí kolektivy z Ostravy a okolí.

Folklorní skupiny během nabitého programu zatančí v pěti ostravských obvodech a tradičně vystoupí také na klimkovické lázeňské kolonádě. V pondělí rozezní folklor městské centrum, když se soubory vydají průvodem z Husova sadu a festival slavnostně zahájí v 17 hodin vystoupením na Masarykově náměstí. V úterý pak zavítají na nové náměstí do Ostravy-Jihu na Horní 55.

Středeční odpoledne se bude zpívat a tančit v Ostravě-Mariánských Horách na Mariánském náměstí a večer v Sanatoriích Klimkovice. Ve čtvrtek čeká soubory vystoupení vedle kruhového objezdu na porubské Hlavní třídě a poslední den festivalu diváci uvidí vyvrcholení v podobě tří koncertů na hradě ve Slezské Ostravě. Dětské soubory se v pátek na Slezskoostravském hradě představí již od 16 hodin, v 17 hodin vypukne koncert temperamentní skupiny Musica Balkanica a v 18.30 začne závěrečný festivalový koncert dospělých kolektivů.

V rámci festivalového programu soubory zavítají také do domovů pro seniory nebo centra pro osoby se zdravotním postižením. Tanečníci letos nabídnou program seniorům v domovech Sluníčko a Slunečnice. Dále navštíví i Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek.

Festival se uskuteční díky finanční podpoře statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zanechte veškerých kroků v dopravě, které komplikují dopravu na území MČ Praha 8

18:35 Zanechte veškerých kroků v dopravě, které komplikují dopravu na území MČ Praha 8

Výzva náměstkovi primátora pro dopravu