Otrokovice: Městský úřad vyhodnotil činnost za loňský rok

14.06.2012 14:37 | Zprávy

Vydáním výroční zprávy zhodnotila činnost Městského úřadu Otrokovice za rok 2011 tajemnice Marie Malíková. Hlavním cílem veškerého dění na úřadě je především kvalitní uspokojování požadavků občanů, kteří jsou odběrateli poskytovaných služeb.

Otrokovice: Městský úřad vyhodnotil činnost za loňský rok
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

„Celkový obraz výroční zprávy je tvořen dílčími kapitolami o fungování jednotlivých útvarů. Aby kvalita služeb měla stále stoupající tendenci, pokračovali jsme v uplynulém roce ve zdokonalování Systému řízení kvality, probíhala revize řídících dokumentů a byly upřesňovány popisy procesů. S potěšením pak můžeme konstatovat, že kontroly, které byly vykonány na městském úřadě v roce 2011, neshledaly zásadních pochybení při výkonu povinností,“ přiblížila tajemnice MěÚ Otrokovice Marie Malíková s tím, že úřad pokračoval v loňském roce také s úspornými opatřeními. „Došlo k dalšímu krácení prostředků rozpočtovaných na platy zaměstnanců a k tlaku na snižování jejich stavu. Organizačními opatřeními se nám podařilo rozpočet dodržet. Na platech včetně odvodů činila úspora finančních prostředků v rozpočtu 2011 více než 4 miliony korun, což představuje úsporu přibližně 10 pracovníků. 10,5 miliónů korun, to je celková úspora ve výdajích na místní správu v roce 2011,“ upřesnila tajemnice. I s nižším průměrným stavem pracovníků a se sníženými výdaji se dařilo zvýšit výkonnost úřadu a poskytovat služby na vysoké úrovni. Proti roku 2010 bylo vydáno o 806 rozhodnutí více, což představuje nárůst o 8%. Počet odvolání naopak klesl, a to ze 121 v roce 2010 na 92 v roce 2011, což je snížení téměř o 25%.

„Práce našich zaměstnanců a kolektivů byla oceněna i v roce 2011. Získali jsme například Cenu týdeníku EKONOM v rámci výzkumu Město pro byznys Zlínského kraje 2011, a to Uznání za nejvyšší spokojenost podnikatelů s prací radnice v roce 2011. Příjemné prostředí a naše snaha o dobrý vzhled města byla oceněna v soutěži „Nejkrásnější město a obec Čech a Moravy 2011“, kde jsme obsadili 5 místo,“ zmínila některé ze získaných cen tajemnice MěÚ Otrokovice Marie Malíková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: otrokovice.cz

Filip Turek byl položen dotaz

Kdo vás poškozuje?

Podle mě to ani není potřeba, jelikož vy se poškozujete svými činy a chováním sám. Nemyslíte? A to, že chcete odevzdat řidičák, není to jen předvolební gesto, které pak nenaplníte? Protože, co vám brání ho odevzdat už teď, když jste se k té rychlé jízdě, která je o papíry, vlastně už dávno přiznal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Město získalo dotaci na rekonstrukci dominikánského kláštera

13:43 Cheb: Město získalo dotaci na rekonstrukci dominikánského kláštera

Dotace ve výši přes 19,6 mil. Kč je určena na snížení energetické náročnosti této historické budovy.