Otrokovice: Po skateparku přijde na řadu pumptrack, radnice žádá o dotaci

13.05.2021 21:49

V současné chvíli finišují práce na výstavbě skateparku v nově vznikající sportovně odpočinkové zóně v Otrokovicích na Trávníkách. Následovat by měla výstavba druhé části zóny, ve které vznikne pumptracková dráha. Na její realizaci město žádá grant z Nadace ČEZ - Oranžové hřiště.

Otrokovice: Po skateparku přijde na řadu pumptrack, radnice žádá o dotaci
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

Pumptrack je navržen v blízkosti právě budovaného betonového skateparku. Společně s plánovaným workoutovým parkem vznikne hodnotná sportovně odpočinková zóna. Celý prostor je nazván Free-time zóna Otrokovice – Trávníky.

Anketa

Chcete, aby sněmovna vyslovila nedůvěru vládě Andreje Babiše?

11%
86%
hlasovalo: 19648 lidí

Žádost do Nadace ČEZ putuje z radnice na výstavbu asfaltové dráhy - pumptracku pro kola, koloběžky, brusle a skateboardy  plánované vystavět v blízkosti základní školy a již zmíněného betonového skateparku. Pumptrack je dráha, která svým tvarem umožňuje jízdu tzv. pumpováním, čili jízdu bez odrážení nebo šlapání do pedálů. Celková délka jízdní dráhy je 283 m.

„Město Otrokovice má každým rokem v rozpočtu města vyčleněny prostředky na realizaci investičních akcí. Finančně nákladnější investiční akce jsou realizovány s podporou dotací. Předpokládané náklady tohoto projektu činí maximálně 3 605 800 korun, výše příspěvku z Nadace ČEZ na pumptrack je možná maximálně ve výši 2 miliony korun. Zbylou částku bude spolufinancovat město Otrokovice z rozpočtu města,“ uvedla Hana Večerková, starostka.

Předpokládaný začátek výstavby se plánuje na příští rok. „Rádi bychom otevřeli celou Free-time zónu veřejnosti na příští letní sezonu. Nechci tento termín slibovat, ale uděláme všechno proto, aby se to stihlo,“ přeje si Hana Večerková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Jičín uspořádal tábor pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí

6:32 Nový Jičín uspořádal tábor pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí

Novojičínská radnice uspořádala tábor pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Čtyřiadvacet šk…