Pacov podporuje mladé prostřednictvím Nadačního fondu pro talentované

21.10.2018 17:59

Město Pacov podporuje mladé talenty prostřednictvím Nadačního fondu města Pacova pro talentované. Podávat žádosti o poskytnutí nadačního příspěvku můžete ještě do 30. 10. 2018.

Pacov podporuje mladé prostřednictvím Nadačního fondu pro talentované
Foto: mestopacov.cz
Popisek: Pacov
reklama

Město Pacov se chystá podpořit mladé talenty. Za tímto účelem založilo nadační fond a vyzývá všechny zájemce k podání žádostí v souladu s níže uvedenými informacemi. Záměrem fondu je podpořit děti a mládež s trvalým pobytem v Pacově a jeho místních částech (Bedřichov, Jetřichovec, Roučkovice, Velká Rovná, Zhoř) v případech, kdy jim finanční situace neumožňuje rozvíjet nadání ze všech oblastí společenského života – hudba, divadlo, výtvarné umění, tanec, fotografování, sport, vzdělávání, věda, výzkum aj.

Z nadačního fondu budou podporovány především takové děti, které se umístily v daném oboru na prvních třech místech soutěže konané minimálně na krajské úrovni. Mimořádné nadání pro danou oblast může potvrdit také škola.

Nadační příspěvek může být poskytnut i právnické osobě, je-li to vhodné vzhledem k účelu, ke kterému má být nadační příspěvek použit (např. nákup vybavení, sportovního náčiní a jiných movitých věcí, které může při činnosti právnické osoby využívat více fyzických osob). Příspěvek může sloužit například k úhradě pobytu na studijním, sportovním, hudebním či výtvarném soustředění, k úhradě konzultace či tréninku pod dohledem odborníka (trenéra, lektora, učitele), nebo jako spoluúčast k pořízení nezbytného vybavení (sportovní náčiní, hudební nástroje, výtvarné pomůcky, vybavení pro vědu a výzkum atd).

S příjemci bude uzavřena smlouva

Pokud máte zájem finančně podpořit rozvoj talentu u svého dítěte, popište konkrétně svůj záměr v žádosti. Žádosti o poskytnutí nadačního příspěvku můžete podávat do 31. 10. 2018 na podatelnu městského úřadu Pacov (budova zámku), nebo zasílat poštou na adresu: Nadační fond města Pacova pro talentované, nám. Svobody 320, 395 01 Pacov.

O přidělení nadačního příspěvku rozhodne správní rada nadačního fondu, s příjemci nadačního příspěvku bude následně uzavřena smlouva, ve které bude přesně vymezen způsob podpory. Nadační fond nesmí poskytnout nadační příspěvek osobě, která je členem správní rady nebo členem dozorčí rady nebo která je zaměstnancem nadačního fondu, ani osobám jim blízkým.

Formulář žádosti a další informace o fondu najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Nabídka sdílených e-koloběžek se rozšíří, přibudou e-skútry

12:03 Ostrava: Nabídka sdílených e-koloběžek se rozšíří, přibudou e-skútry

Do ulic Ostravy vyjede v tomto týdnu další stovka sdílených elektrických koloběžek a navíc šedesátka…