„Formulovali jsme pět charakteristik veřejných prostranství a každá z nich byla reprezentována jednou barvou špendlíků. Každý mohl zapíchnout až pět špendlíků libovolné barvy do konkrétního místa na mapě,“ vysvětluje Karolína Koupalová z odboru hlavního architekta
Lidé si mohli vybrat mezi pěti kategoriemi - moc rád tam chodím a nemusí se tam nic měnit - chodím tam, ale mělo by se tam něco změnit - zatím tam moc nechodí, ale pokud by se tam něco zlepšilo, chodil bych tam rád - zatím tam nechodím vůbec, musí se to úplně změnit, abych tam šel - nechodím a nebudu tam chodit. „Celkem bylo do pocitové mapy veřejných prostranství zapíchnuto 919 špendlíků. Předběžně lze výsledek prezentovat, jako jednoznačné vítězství přednádraží v kategorii chodím tam rád, ale mělo by se tam něco změnit. Asi nejvíce označovanými se staly zelené veřejné prostory navazující na Labe a Chrudimku. Zde však nejsou výsledky zdaleka jednoznačné. Potvrdilo se nám, že na veřejnou zeleň mají lidé značně rozdílné názory a dohodnout se na podobě těchto území v širším plénu je více než problematické,“ dodává Koupalová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pardubice.eu