Pardubice: Město mění systém parkování u arény

2. 9. 2019 17:17

Pardubice v září změní systém parkování v okolí pardubické ČSOB Pojišťovna Arény. V době, kdy se v aréně konají sportovní nebo kulturní akce již nebude možné parkovat na Sukově třídě ani v Hradecké ulici.

Pardubice: Město mění systém parkování u arény
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Místo toho se v parkovací zónu změní ulice U Stadionu a Labská a přilehlé plochy. Nový systém by měl generovat zhruba 700 placených parkovacích míst.

„Systém, kdy parkující vozidla zabírají dva ze čtyř jízdních pruhů na průjezdu městem je neúnosný. Navíc se mi zdá nefér, když návštěvníci sportovních a kulturních akcí v aréně parkují v jejím okolí bezplatně, zatímco každý jiný motorista, ať obyvatel Pardubic, nebo návštěvník, musí za stání v centru platit,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš.

Návštěvníci arény budou moci od předposlední zářiové neděle v době akce parkovat, kromě již vyznačených parkovacích míst, také po jedné straně ulic Labská a U stadionu a na přilehlých plochách města i Nadace pro rozvoj města Pardubic. Město jedná i s vlastníky dalších pozemků v této lokalitě o možnosti nárazového parkování. Za parkování na těchto odstavných plochách zaplatí motoristé jednorázově 30 korun. Ulice Labská i U stadionu budou po dobu sportovních a kulturních akcí v aréně fungovat v jednosměrném režimu s vjezdem pouze z Hradecké ulice, tedy po nábřeží u mostu Pavla Wonky. Na všechny dopravní změny bude motoristy v předstihu upozorňovat dopravní značení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Město koupilo přístroj na záchranu života

21:10 Opava: Město koupilo přístroj na záchranu života

Opavští záchranáři převzali významný dar z rukou primátora statutárního města Opavy Tomáše Navrátila…