Pardubice: Město přijímá žádosti o dotace na obnovu památek

10.09.2020 11:07

Město Pardubice v roce 2021 opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy domů v historickém centru. Do začátku listopadu přijímá od majitelů plánujících opravu domů v památkové rezervaci dotazníky, které zároveň plní funkci žádosti o tyto dotace.

Pardubice: Město přijímá žádosti o dotace na obnovu památek
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice
reklama

Vlastníci památkově chráněných objektů čerpají dotace z programu na obnovu památek v pardubické památkové rezervaci pravidelně již řadu let. Pokud chtějí čerpat dotace na obnovu památek v roce 2021, musejí doručit vyplněný anketní dotazník (včetně příloh) programu na podatelnu magistrátu na Pernštýnském náměstí do 5. listopadu 2020 do 17:00. Anketní dotazník je ke stažení na internetových stránkách města (ZDE), případně je k vyzvednutí v kanceláři oddělení strategického rozvoje města, telefon: 466 859 475. Povinnými přílohami jsou barevná fotodokumentace současného technického stavu památky, která se váže k akci obnovy + celkový snímek památky (nepřikládat CD), závazné stanovisko dotčeného orgánu státní památkové péče k rekonstrukci objektu, k akci obnovy většího rozsahu (s celkovými ročními náklady 1 mil. Kč a více) je potřeba doložit propočet nákladů projektanta anebo stavební firmy, včetně DPH. Z rozpočtu musí být patrné, kdo jej zpracoval, jinak nebude akce započtena.

Anketa

Zeman a Babiš by měli zemřít, řekl Pavel Novotný. Je to na trestní stíhání?

88%
12%
hlasovalo: 34955 lidí

Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón od roku 1992 napomáhá obnově kulturních památek v nejcennějších částech historických sídel, prohlášených za památkové rezervace a památkové zóny. V Pardubicích by v letošním roce měl dotaci z tohoto programu získat majitel domu číslo 65 na Pernštýnském náměstí, či vlastník pardubického zámku, který požádal o dotaci na opravy hradební zdi.

Pardubické staré město je městskou památkovou rezervací od roku 1964. Unikátní je zejména dochovaným spojením opevněného města s pohodlnou, a přitom ve své době nedobytnou, aristokratickou rezidencí – zámkem, který rod pánů z Pernštejna v první polovině 16. století vybudoval z vodního hradu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tramvaj v německém Chemnitzu pojmenovali Plzeň

6:32 Tramvaj v německém Chemnitzu pojmenovali Plzeň

Jedna ze 14 tramvají, které koupilo německé město Chemnitz od plzeňské Škody Transportation, dostala…