Pardubice: Město prošetří své dopravní chování

13.03.2017 20:11

Pardubice po čtyřech letech znovu prozkoumají dopravní chování svých obyvatel. Na základě výsledků dotazníkového šetření tak zjistí, kolik procent lidí využívá své automobily a kolik cest naopak vykonají pěšky, na kole či prostřednictvím MHD. Průzkum dopravního chování (PDCH) je navíc jedním z hlavních podkladů pro dopravní plánování ve městě.

Pardubice: Město prošetří své dopravní chování
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Díky výsledkům průzkumu získáme informace o tom, jaké cesty obyvatelé města podnikli, jaká byla jejich délka a jaký dopravní prostředek lidé využili, případně zda se na cestu vydali pěšky. Tento průzkum je navíc nezbytný k tomu, abychom si mohli stanovit cíle, ke kterým by město prostřednictvím dopravního plánování mohlo směřovat,“ uvádí náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Dotazníkové šetření bude probíhat po dobu jednoho roku, tedy od 1. září letošního roku do 1. září roku 2018. K tomu, aby byl získaný vzorek reprezentativní a spolehlivý, pak bude nutné získat data minimálně z tisíce pardubických domácností. Kromě obyvatel Pardubic však budou do průzkumu začleněni také lidé bydlící v přilehlých obcích. „Rozhodli jsme se do průzkumu zahrnout také obyvatele, kteří žijí v okolních obcích a využívají dopravní infrastrukturu města, a zároveň bychom rádi vyhodnotili dopad územního rozvoje v okolních obcích na dopravní systém ve městě,“ dodává primátor města Martin Charvát. „Město Pardubice potřebuje znát dopravní zatížení generované občany s trvalým pobytem v okolních obcích, kteří do města pravidelně dojíždějí,“ doplňuje zastupitel města a předseda komise pro dopravu Libor Slezák.

Vzhledem k tomuto rozšíření průzkumu na spádové oblasti tak bude vzorek respondentů navýšen o zhruba 600 domácností, celková cena PDCH by pak měla dosáhnout zhruba 1 360 000 korun. Město nyní vybírá zpracovatele, jehož úkolem bude jednak příprava průzkumu, jednak sběr dotazníků a zpracování a dodání dat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Ve středu bude na zimáku a v jeho okolí probíhat cvičení

11:33 Cheb: Ve středu bude na zimáku a v jeho okolí probíhat cvičení

V okolí zimního stadionu budou rozmístěny hlídky, které budou řídit dopravu i pohyb osob