Pardubice: Město se snaží předejít omezení provozu školek

13.01.2021 18:35

Zhoršující se epidemická situace již výrazněji zasahuje také do provozu pardubických mateřských škol. Aby město předešlo omezení jejich fungování, doporučilo ředitelkám městem zřizovaných mateřských škol a dvou zdravotnických organizací nastavit nová preventivní opatření.

Pardubice: Město se snaží předejít omezení provozu školek
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice
reklama

„Situace není vůbec jednoduchá, jedna školka musela být uzavřena úplně, na dalších školkách jsou uzavírány třídy, aktuálně je tak mimo provoz 11 tříd mateřských škol. Udržení provozu mateřských škol je velmi důležité zejména pro pracující rodiče. Chápeme, že je však pro ředitelky logisticky a po personální stránce za současné epidemické situace často obtížné chod školek zajistit. Po projednání s Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje a poradním sborem ředitelek mateřských škol jsme se proto rozhodli pro kompromisní řešení v podobě ranního a odpoledního slučování tříd tam, kde to personální situace vyžaduje, samozřejmě za důsledného dodržování hygienických opatření,“ informuje náměstek zodpovědný za oblast školství Jakub Rychtecký s tím, že město nechce zatím připustit možnost zkrácení provozní doby, aby nekomplikovalo rodičům jejich pracovní povinnosti.

Anketa

Je nemorální chodit na oběd či pivo do hospody, když je to teď zakázané?

hlasovalo: 8565 lidí

Pokud mateřská škola, s ohledem na udržení provozu školky, bude nucena v ranních a odpoledních hodinách spojit třídy, rodiče budou o tomto kroku ze strany školky zavčasu informování. „Děti budou mít z důvodu zamezení případného přenosu nákazy na ostatní děti a personál z jiné třídy po dobu pobytu ve sloučené skupině roušku, pedagogové budou mít v tomto časovém rozmezí nasazené respirátory. Cílem tohoto opatření je udržet v případě prokázání nákazy co největší počet otevřených tříd a udržení maximálního rozsahu provozu. Věřím, že nám v tom rodiče pomohou a toto dočasné řešení pochopí. Pro případné doplnění personálu do mateřských škol jsme navíc oslovili opět základní školy a domy dětí a mládeže, zda jim mohou v případě potřeby nabídnout své zaměstnance,“ podotýká náměstek Rychtecký.

Jedním z doporučených opatření je maximálně dodržovat a omezovat vzájemný kontakt zaměstnanců, a to pedagogických i nepedagogických. „Provoz ve školkách by měl být nastaven tak, aby se minimalizoval kontakt dospělých osob z různých oddělení, a pokud k tomuto kontaktu dojde, tak pouze za využití respirátorů FFP2, které mají oproti rouškám vyšší nepropustnost. V případě nepedagogických pracovníků je však vyžadováno nošení respirátorů neustále. V návaznosti na toto opatření Rada města Pardubic rozhodla pořídit z prostředků města celkem 2000 respirátorů, které již distribuujeme mezi jednotlivé městem zřizované mateřské školy a zdravotnická zařízení Lentilka a Ratolest. Zároveň jsme ředitelkám poskytli kontakty na osvědčené dodavatele, aby se školky mohly dozásobovat z provozního příspěvku od zřizovatele,“ dodává náměstek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Humpolec: Fasády historických objektů i letos pomohou zkrášlit historické budovy ve městě

8:36 Humpolec: Fasády historických objektů i letos pomohou zkrášlit historické budovy ve městě

Unikátní grantový program města Humpolce známý pod názvem Fasády historických objektů si už po sedmn…