Pardubice: Modrobílá kola se ujala

19.07.2020 14:06 | Zprávy
autor: PV

Pardubice opět potvrzují, že jsou městem cyklistů. Bikesharing, neboli sdílení kol, tu funguje teprve dva měsíce, přesto je možné potkat modrobílá kola s logem provozovatele na každém kroku. Do systému nextbike se přihlásilo již přes tři tisíce uživatelů, zhruba polovina z nich sdílená kola také aktivně využívá.

Pardubice: Modrobílá kola se ujala
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Za červen poskytovatel eviduje 7368 výpůjček kol, což není málo, uvážíme-li, že v Pardubicích má vlastní kolo snad každý. Nejčastěji jsou kola půjčována a také vracena u nádraží, následuje univerzitní knihovna a Palác Pardubice,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za dopravu Petr Kvaš. „Lidé si kola půjčují spíše na kratší dobu. Z více než 80 procent vystačili s výpůjční dobou do 15 minut, tedy s dobou, na níž si kolo mohou půjčit bezplatně, ale také dobou, za níž dojedete z okraje Pardubic do centra, nebo opačně. Lidé sdílená kola volí jako rychlý a pohodlný dopraví prostředek. Vyzvednou kolo kde potřebují, dojedou kam potřebují a vrátí do stojanu, aniž by se o něj dál museli starat,“ dodal náměstek.

V Pardubicích mají cyklisté v současné době k dispozici stovku sdílených kol, rozmístěných na 35 místech, od centra, až po okrajové části města. Kola nemají zvláštní stanoviště, ale uživatelé je najdou v městských stojanech a tam je také v cíli cesty opět odkládají. „Ráno si kolo vyzvednu kousek od domu, za pět minut jsem u nádraží. Je to rychlejší a levnější než autobus, navíc se nemusím bát, co mi kdo přes den s kolem udělá. Když se vracím z práce, objedu si co je třeba a pak kolo nechám, kde se mi to hodí,“ řekl Petr Bureš, který sdílené kolo využívá prakticky denně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.