Pardubice: Opravy na gymnáziu byly po čtyřiceti letech nutností

06.08.2018 19:49

Letní měsíce jsou na Gymnáziu Pardubice na Dašické ulici ve znamení oprav. Pardubický kraj zde investuje do rekonstrukce sociálního zařízení pro žáky i zaměstnance školy ve všech podlažích hlavního objektu gymnázia a dále do sprch a toalet u tělocvičny. Celková investice přesahuje osm milionů korun.

Pardubice: Opravy na gymnáziu byly po čtyřiceti letech nutností
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„V rámci stavebních úprav dojde k výměně odpadů a rozvodů vody. Bude provedeno nové oddělení mezi jednotlivými kabinami a rekonstrukce elektroinstalace včetně osvětlení. Součástí rekonstrukce je také výměna dlažby, obkladů a instalace nové sanitární techniky. Sprchy u tělocvičny budou navíc doplněny o sádrokartonové podhledy. Vyřešíme i nevyhovující a chybějící vzduchotechniku,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství.

Celkové náklady na realizaci jsou ve výši 7,2 milionu korun. Pardubický kraj zaplatí 6,2 milionu a škola ze svého rozpočtu jeden milion korun.

„K opravám jsme byli nuceni přistoupit z důvodů havarijního stavu. Rozvody byly původní ze sedmdesátých let,“ odůvodnil rekonstrukci Luděk Burian, ředitel gymnázia. Kromě stavebních úprav došlo i k vymalování některých tříd. „Vyměnili jsme i původní nábytek v kabinetech a kancelářích,“ doplnil Luděk Burian.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Před sto padesáti lety byla v městě založena česká reálka

15:47 Prostějov: Před sto padesáti lety byla v městě založena česká reálka

Šlo o první českou reálku na Moravě. Základem bylo memorandum, přijaté na velkém táboru lidu 2. čer…