Hned v úvodu expozice je pro návštěvníky připraven úvodní dokumentární snímek, který mimo jiné obsahuje také dobové záběry tehdejších Pardubic. V dalších částech památníku jsou k dispozici dvoujazyčné tablety, které obsahují významné a v některých případech dosud nepublikované dokumenty či dobové rozhlasové záznamy. Součástí prohlídky je také ukázka exponátů, které Památníku Zámeček zapůjčilo Východočeské muzeum v Pardubicích.
„Za zhruba jeden a půl roku trvajících prací prošel Památník Zámeček opravdu velkou proměnou. Obsahuje řadu dokumentů, které dokládají hrůzy doby, jež je třeba si neustále připomínat. Forma, jakou autoři při předávání těchto informací zvolili, je moderní, interaktivní a přístupná všem generacím, část historických materiálů totiž bude prezentována v tištěné formě, část pomocí dataprojektorů, LCD displejů a reproduktorů. Přeji Památníku Zámeček mnoho návštěvníků, zejména z řad základních škol, jelikož právě budoucí generace by se měly s těmito tragickými událostmi seznámit, aby se z nich poučily,“ podotkl k znovuotevření významné městské a zároveň národní kulturní památky primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že práce zahrnovaly také výsadbu veškeré zeleně, zahrnující 58 nových stromů a tři keře v okolí památníku, doplnění nového mobiliáře a veřejného osvětlení a obnovení písečné valu za pomníkem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV