Pardubice: Práce na revitalizaci přírodní lokality Červeňák pokračují

03.02.2024 16:29 | Tisková zpráva
autor: PV

Přírodní lokalita Červeňák, kde se vyskytuje několik chráněných druhů a na jejíž území kdysi cvičili ženisté, se v příštím roce začne proměňovat. Začnou totiž práce na její revitalizaci.

Pardubice: Práce na revitalizaci přírodní lokality Červeňák pokračují
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Rada města schválila přípravné, projektové práce na revitalizaci Červeňáku v květnu 2022 a od té doby se na projektu intenzivně pracuje. V lednu loňského roku do parku zamířili geodeti, kteří na místě vytyčili geodetické body, což byl jeden z prvních kroků pro vypracování kompletní projektové dokumentace.

„V současné době na projektové dokumentaci pro společné stavební povolení pracujeme, a veřejnost s ní seznámíme na veřejném projednání, které plánujeme v průběhu jara. Je plně v souladu s územní studií Pardubice - Červeňák, z té se vycházelo. Navíc tuto dokumentaci připravuje stejná architekta, která připravila i zmiňovanou studii,“ prohlásil primátor města Jan Nadrchal a připomněl, že územní studie Pardubice - Červeňák bodovala na soutěži Urbanistický projekt roku, ve které zaujala odbornou porotu a získala zvláštní cenu. Porotci ocenili zejména mimořádně zdařilé krajinářsko-architektonické řešení lokality.

“Budoucí využití přírodní lokality Červeňáku spočívá v propojení přírody – rekreace – vojenské historie. Tato lokalita bude sloužit jako místo pro rekreaci a zároveň se zde klade důraz na ochranu přírody podporu cenných biotopů. Tyto biotopy nyní postupně zarůstají a degradují, protože už zde nepůsobí vojsko jako kdysi. Setkáváme se zde s prvky divoké přírody a současně s udržovanými loukami a prostorem pro rekreaci,” přiblížila lokalitu náměstkyně primátora pro životní prostředí Jiřina Klčová s tím, že pobřežní části podél řeky Chrudimky budou očištěny od nežádoucích rostlin a podpoří se přirozený vývoj vhodné vegetace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.