Pardubice: Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

11.01.2019 11:29

Rada města Pardubic na svém čtvrtečním jednání vyhlásila výběrové řízení na pozici člena představenstva akciové společnosti Hockey club Dynamo Pardubice. Nový člen, který vzejde z výběrového řízení a který bude v představenstvu zastupovat město, se přitom bude primárně starat o sportovní stránku klubu.

Pardubice: Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Město Pardubice v uplynulých letech investovalo do pardubického hokeje nemalé prostředky. Vzhledem k současné neuspokojivé situaci A týmu na sportovním poli a orientaci současných členů představenstva především na ekonomické výsledky vidí rada města vhodné řešení této situace v posílení managementu HC Dynamo hlavně na sportovním úseku,“ říká člen rady města a předkladatel zprávy Vít Ulrych. Ten dodává, že mezi podmínkami výběru člena představenstva nesmí chybět manažerská zkušenost a znalost specifického sportovního prostředí.

Uchazeči o člena představenstva s pravomocemi sportovního manažera budou muset zpracovat mimo jiné detailní plán rozvoje hráčského kádru s časovým horizontem minimálně pěti let s důrazem na zapojení odchovanců klubu. Členy výběrové komise budou členové dozorčí rady HC Dynamo. Ty doplní zástupci všech volebních stran zastoupených v zastupitelstvu města.

„Podmínkou k tomu, aby nový člen představenstva dobře pracoval, je jasné definování jeho kompetencí a pravomocí. V jednotlivých oblastech musí klub fungovat na základě střednědobých a dlouhodobých koncepcí, které musí obsahovat cíle, jichž chce klub dosáhnout, plán hospodaření i zapojení vlastních odchovanců,“ říká k vyhlášení výběrového řízení primátor města a předseda dozorčí rady HC Dynamo Martin Charvát. „Využití regionálních odchovanců je nejenom nejlevnějším řešením, jak složit hráčský kádr, ale i nepřímou podporou práce s talentovanou mládeží v našem městě,“ doplňuje Vít Ulrych.

Rada města se také zabývala otevřeným dopisem jednoho z minoritních akcionářů HC Dynamo Jaroslava Šudy, který v něm vyzývá město Pardubice, coby majoritního akcionáře, k odprodeji pětadvacetiprocentního podílu akcií. „Osobně soudím, že dopis má spíše vyvolat mediální zájem. Chybí v něm totiž zásadní informace. Proto jsme přijali usnesení, kterým pana Šudu vyzýváme, aby sdělil cenu, kterou by byl ochoten za akcie zaplatit. V neposlední řadě bychom rádi věděli, jakým způsobem bude pan Šuda garantovat posílení výnosů a příjmů klubu,“ komentuje stanovisko rady města k otevřenému dopisu primátor Martin Charvát. Ten dodává, že je podstatné také vědět, zdali je a bude akcionář Jaroslav Šuda ochoten podílet se na navyšování základního kapitálu, o kterém v nejbližší době rozhodnou orgány této akciové společnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav plánuje pokračovat v zateplování budov škol a školek

20:04 Mladá Boleslav plánuje pokračovat v zateplování budov škol a školek

Také v příštím roce plánuje vedení města pokračovat v zateplování školních budov, potvrdil náměstek …