Pardubice: Radnice neustává v boji proti spalovně nebezpečných odpadů

25.01.2024 13:33 | Aktualizováno
autor: PV

Téma spalovny v Rybitví na pardubické radnici neutichá. V úterý dopoledne se petice proti jejímu obnovení projednávala v senátním výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidský práva a petice, kterému předsedal senátor Jiří Růžička. Projednání se osobně zúčastnil primátor města Jan Nadrchal společně s náměstkyní pro životní prostředí Jiřinou Klčovou.

Pardubice: Radnice neustává v boji proti spalovně nebezpečných odpadů
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

“Na dnešním jednání se nám dostalo vstřícného přijetí, čehož si moc vážíme. Prezentovali jsme naše důvody, kvůli kterým by spalovna neměla být znovu zprovozněna. Současně jsme se bavili i o možnosti změny legislativy v této oblasti,” komentoval po schůzce primátor Nadrchal s tím, že v současné době mají aktéři (v tomto případě firma AVE) možnost donekonečna žádat ministerstvo životního prostředí ve věci “zákona o posuzování vlivů na životní prostředí.” Radnice by touto peticí chtěla iniciovat změnu zákona tak, aby tyto žádosti mohly být podávány maximálně třikrát.

“Odcházíme s pozitivním výsledkem. Nejenom že senátoři naši petici přijali, ale rozhodli i o jejím projednání a dalších krocích, přičemž jeden z nich je, že petici nyní předají k projednání výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, kde posoudí všechny naše argumenty,” doplnila náměstkyně Klčová a dodala, že radnice bude moct navrhnout přednášku nebo kulatý stůl, kterých se budou moct účastnit i odborníci, se kterými Pardubice a okolní obce spolupracují. “Věřím, že až všechny tyto kroky projdeme, sejdeme se na velkém jednání v Senátu, které pomůže tomu, aby ke znovu zprovoznění spalovny v Rybitví nedošlo,” uzavřela Klčová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.