Pardubice: Revitalizovaný dukelský lesopark otevře v neděli Mikulášský běh

25.11.2015 19:23 | Zprávy
autor: PV

Město v pondělí převzalo od stavební firmy revitalizovaný Lesopark Dukla. Práce na jeho obnově začaly v polovině července a skončily o více než dva týdny dříve, než bylo ve smlouvě. Veřejnosti se lesopark otevře slavnostně již tuto neděli 29. listopadu tradičním Mikulášským během.

Pardubice: Revitalizovaný dukelský lesopark otevře v neděli Mikulášský běh
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Mám obrovskou radost, že tento projekt, který je zároveň prvním zcela v režii naší povolební koalice, se podařilo zrealizovat bez nejmenších problémů. 13,5 milionu korun z Integrovaného operačního programu bychom tak měli obdržet v plné výši,“ sdělil po převzetí revitalizovaného parku do správy města náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek. Upřesnil, že celkové náklady se vyšplhaly bezmála na 16 milionů korun, přičemž vícepráce tvořily pouhých 15 tisíc korun a týkaly se přemístění rozvaděče, který si dodatečně vyžádali energetici.

„Domnívám se, že se nám podařilo upravit lesopark tak, aby v něm byl prostor pro relaxaci, sport, procházky i odpočinek. Pro návštěvníky jsou tu vedle unikátních osvětlených běžeckých tras s  označením kilometrovníků také moderní venkovní posilovny, hřiště na míčové sporty, lavičky i venkovní sezení,“ představila vybudované novinky náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu Helena Dvořáčková. Doplnila, že město nechalo vyrobit ukazatele i doplňky k některým dřevěným prvkům z cortenového – speciálně zkorodovaného – plechu, který se již osvědčil v lese na sídlišti Dubina a je instalovaný také v Tyršových sadech. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kladno: Dny města rozezní Sletiště

13:44 Kladno: Dny města rozezní Sletiště

Největší kladenský open air festival odstartuje druhý zářijový víkend! Oslavy města se už tradičně u…