Pardubice: Starokladrubáci se stěhují na závodiště

07.11.2016 20:30 | Zprávy
autor: PV

Koně pardubické městské policie se stěhují z veterinární kliniky na závodiště. Stáje na závodišti tak již nikdy nebudou zcela prázdné, jejich trvalými obyvateli budou od listopadu čtyřnozí pomocníci strážníků, černí starokladrubáci Ota, Eda, Monty a Kuba. Během dostihové sezony jim budou dělat společnost koně účastnící se pardubických mítinků.

Pardubice: Starokladrubáci se stěhují na závodiště
Foto: Pardubice.eu
Popisek: Jízdní oddíl pardubické městské policie

Jízdní oddíl dosud sídlí v areálu veterinární kliniky ve Štrossově ulici.  „Nevyužitou část areálu město prodává, proto bylo třeba jízdní oddíl přestěhovat. Závodiště, které disponuje i veškerým zázemím pro výcvik koní, je podle mého názoru dobré řešení. Navíc koně do tohoto prostředí patří. Letos jsme nákladem téměř 1,8 milionu korun zrekonstruovali stáje pro koně, strážníci, kteří o koně pečují, budou zatím využívat sociální zázemí závodiště. Příští rok budeme v rekonstrukcích pokračovat právě úpravou prostor pro strážníky - jezdce,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který je zároveň i vrchním velitelem pardubické městské policie.

Ota, Eda, Monty a Kuba už mají na závodišti připraveno vše, co koně ke spokojenosti potřebují.  Stáje prošly komplexní úpravou, včetně zateplení a nové elektroinstalace. Jsou opatřeny novými podlahami a chráněny před krokovým napětím. Starokladrubáci budou ustájeni v nových boxech, součástí stáje je i sedlovna, sprcha pro koně a příruční sklad.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Nové odborné učebny i kabinety

11:32 Plzeň: Nové odborné učebny i kabinety

Plzeň začala s budováním nástavby pavilonu na 15. základní škole v ulici Terezie Brzkové. Rozsáhlý p…