Pardubice: Ulice města v sobotu zaplní půlmaratonci

12.04.2019 10:51 | Zprávy
autor: PV

Další ročník Pardubického vinařského půlmaratonu promění o víkendu město v jedno velké běžecké centrum a i letos bude jeho součástí mistrovství ČR mužů a žen v půlmaratonu. Závodu dlouhého přibližně 21 kilometrů se navíc zúčastní téměř dvacet závodníků z měst, která s Pardubicemi již léta pojí spřátelené partnerství, pro některé ze zahraničních běžců to navíc nebude premiéra.

Pardubice: Ulice města v sobotu zaplní půlmaratonci
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Očekáváme tři účastníky z polského Belchatowa, dva z německého Selbu a devítičlenná sestava, včetně náměstka primátora Jo Neiryncka, který se zúčastní závodu na koloběžce, dorazí z belgického Waregemu. Ani letos však nebudou chybět běžci ze Slovenska, kteří k nám na půlmaraton jezdí pravidelně,“ popisuje zahraniční účast primátor Martin Charvát. Spolu se slovenskou výpravou dorazí také Patrícia Puklová, která ve své kategorii loni obsadila třetí příčku a celkově se v rámci půlmaratonu umístila na 88. místě s vynikajícím časem 1:25:20. Pobyt v Pardubicích závodníkům ze spřátelených a partnerských měst zpestří program, který pro ně magistrát připravil. „Plánujeme prohlídku města a radnice, procházku po Tyršových sadech a chystáme pro naše hosty také plavbu na lodi Arnošt, na níž se vydají až do Brozan,“ dodává Tomáš Cabrnoch.

Pardubický vinařský půlmaraton spojený s mistrovstvím ČR mužů a žen v půlmaratonu odstartuje v sobotu ve 13 hodin na Smetanově náměstí, běžci však zaplní ulice města již o několik hodin dříve. Před 10. hodinou se na start postaví účastníci lidového běhu Vaňka Vaňhy, určeného všem bez rozdílu věku. Po nich vyrazí na trasu půlmaratonu handbikeři, účastníci Českého poháru handicapovaných, které budou podle připraveného harmonogramu následovat jezdci pohárového závodu koloběžek. Ti, kteří se chtějí zapojit do závodu na deset kilometrů, budou ze Smetanova náměstí vybíhat v pravé poledne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

7:27 Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

Od 1. ledna 2028 bude mít město Česká Lípa kvůli sloučení papírově o pět školských zařízení méně. Na…