Pardubice: Záchytné parkoviště v kasárnách je připraveno

15. 4. 2019 17:11

První záchytné parkoviště v Pardubicích se pro řidiče otevřelo v pondělí 15. dubna. Návštěvníci města mohou nechat své vozy v Masarykových kasárnách. Za celodenní parkování tu zaplatí pět korun. Avizovaná úprava parkovného ve městě se ale zatím nekoná.

Pardubice: Záchytné parkoviště v kasárnách je připraveno
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Ceny parkovného v Pardubicích zatím zůstávají na stejné úrovni jako dosud. Důvodem jsou technické problémy při přeprogramování některých parkovacích automatů. Předpokládáme, že se to firmě podaří během následujícího týdne. Nové ceny parkovného by tak mohly začít platit po Velikonocích,“ konstatoval náměstek primátora Petr Kvaš.

Parkovné v Pardubicích zdraží celoplošně. Za první hodinu se cena zvýší o deset korun, za každou další hodinu řidiči zaplatí 40 korun. Do tohoto režimu nově spadnou parkovací stání v lokalitách Tyršovo nábřeží. Od pondělí mohou motoristé využít nové záchytné parkoviště v areálu Masarykových kasáren.

Na odstavnou plochu, monitorovanou kamerovým systémem, se vejde téměř 400 automobilů, cena celodenního parkovného je pět korun. Nízká cena má řidiče motivovat k tomu, aby auto nechali na kraji města a nevjížděli do centra, kde je parkovacích míst nedostatek. Pokud se toto řešení osvědčí, bude město hledat plochy pro další záchytná parkoviště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Soutěžit s knihovnou můžete i příští rok

6:35 Jablonec nad Nisou: Soutěžit s knihovnou můžete i příští rok

Ve středu 11. prosince se v audiovizuálním sále městské knihovny vyhlašovali vítězové celoročních so…