Pardubice: Zápis do mateřinek bude i letos dvoukolový

11.03.2016 6:33 | Zprávy
autor: PV

Pardubické mateřské školky se po roce chystají znovu na zápisy. Konat se budou i letos ve dvou kolech, aby se do školek s jistotou dostaly všechny děti starší tří let. První kolo zápisů pro školní rok 2016/2017 se bude ve všech školkách zřizovaných městem konat 5. a 6. dubna, druhé kolo pak 24. května. Očekává se, že se k zápisům dostaví 700 tříletých dětí, tedy narozených do 31. 8. 2013.

Pardubice: Zápis do mateřinek bude i letos dvoukolový
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Zápisy se dříve konaly v jediném termínu, stávalo se však, že se nám do mateřských škol dostalo poměrně dost dvouletých dětí, ale na některé tříleté, kterým je předškolní vzdělávání zpravidla ze zákona určeno, se v minulosti nedostávalo. Vloni jsme systém změnili na dvoukolový a jednoznačně se nám osvědčil. V prvním kole byly přijímány děti starší, zbylá místa se o měsíc následně obsazovala dětmi dvouletými. Dvoukolový systém zápisu se ukázal jako dobrý, bude proto platit i letos,“ uvedl náměstek pardubického primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký. „Letos v dubnu, prvním kole zápisů, budeme přijímat všechny „tříleťáčky“, tedy děti narozené do 31. 8. 2013. Chci ujistit rodiče, že na mladší děti pamatujeme také, nejenom v našich jeslích, které chceme transformovat na dětské skupiny, ale rezervy by měly být i v našich školkách. Ve městě navíc máme také třináct soukromých předškolních zařízení, nabídka je tedy velká,“ dodal náměstek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Myslíte, že za vaší vlády jsme v jádru EU byli?

Podle mě jsme na druhé koleji od začátku a EU vůbec není jednotná. Mimochodem co říkáte na to, že se chce teď ekonomicky spojit do užší spolupráce 6 států EU? Není to důkaz toho, že je EU nejednotná a vlastně se tím rozpadá? A není to náhodou i v rozporu s nějakými stanovami EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Historické domy v centru jsou na prodej

13:05 Hradec Králové: Historické domy v centru jsou na prodej

Několik historických objektů v centru města se hradečtí zastupitelé rozhodli nabídnout k prodeji.