Pardubice rozsvítí Východočeské divadlo v rámci kampaně „Sviťme modře“

02.04.2024 19:27 | Tisková zpráva

Město Pardubice se zapojí do mezinárodní kampaně „Sviťme modře" (Light it up blue) k příležitosti Světového dne autismu, který připadá na 2. dubna. Tato akce má za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o autismu a poskytnout podporu jednotlivcům a rodinám postiženým tímto onemocněním.

Pardubice rozsvítí Východočeské divadlo v rámci kampaně „Sviťme modře“
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Letošní ročník kampaně se zaměřuje na ještě výraznější osvětlení měst a obcí modrou barvou. Pardubice chtějí přispět k posílení povědomí o autismu a vyjádřit podporu všem, kdo s touto poruchou dennodenně bojují. Do této iniciativy se město zapojí rozsvícením Východočeského divadla v podvečer 2. dubna 2024.

Modrá barva znamená komunikaci a sebevyjádření, což jsou oblasti, ve kterých lidé s autismem často čelí největším obtížím. Každý má možnost přidat se do této kampaně tím, že z 2. na 3. dubna 2024 rozsvítí modrou barvou své srdce, byt, dům nebo zahradu.

Magistrát města Pardubice zve všechny občany k zapojení do této akce a k vyjádření solidarity osobám s tímto onemocněním.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

22:10 Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

Už jen necelý rok zbývá podle vedení společnosti ČEZ Teplárenská do ukončení výroby energií z uhlí v…