Parkování ve Zlíně. Vylepší ho letos stovky nových míst

5. 8. 2015 18:03

570 nových parkovacích míst letos vznikne ve Zlíně. Staví se v celé řadě lokalit, nejvíce však na sídlištích a v místních částech, kde je jich trvalý nedostatek.

Parkování ve Zlíně. Vylepší ho letos stovky nových míst
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

Do stavby nových míst pro auta a rekonstrukcí stávajících letos radnice vloží téměř 23 milionů korun. „Parkování vnímáme, stejně jako minulých letech, jako důležitou součást dopravy ve Zlíně. Podle našich finančních možností chceme rozumně navyšovat počty parkovacích míst. V některých lokalitách to možné je, v některých není,“ konstatoval radní Josef Novák, do jehož kompetencí doprava patří.

Z hlediska počtu nových míst bylo nejvýznamnějším počinem parkoviště pod sportovní halou na ulici Březnická, kam se vejde celkem 150 aut. „Část kapacity je nyní vyhrazena pro potřeby obyvatel ulice Mostní, kde začala rozsáhlá rekonstrukce,“ doplnil Karel Říha, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.

Dlouhodobě radnice zvyšuje počet parkovacích ploch na Jižních Svazích. Letos dojde k vybudování 26 míst na ulici Česká a to v rámci regenerace této části panelového sídliště.

Velmi výrazně se letos zlepší možnosti pro odstavení aut v Malenovicích. V rámci úprav prostoru před bývalým kinem Květen zde vznikne 110 míst, dalších 152 se objeví na tamním sídlišti.

Nová parkovací stání odlehčí i řidičům v Loukách. Vznikají v ulici Zábraní II. a bude jich dohromady 24. Dalších 48 parkovacích míst vyroste v ulici Dřevnická v Bartošově čtvrti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Dobíjecí stanice pro elektromobily by mohla vzniknout v Hruškově ulici

21:49 Domažlice: Dobíjecí stanice pro elektromobily by mohla vzniknout v Hruškově ulici

Energetická společnost E.ON ČR se obrátila na vedení města se žádostí o pronájem místa, na kterém by…