Paschalia olomucensia oživí kulturu v hanácké metropoli

21.03.2014 7:33 | Zprávy
autor: olomouc.cz

V Olomouci se uskuteční druhý ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem. Unikátní kulturní projekt Paschalia olomucensia, který se uskuteční od 4. do 30. dubna 2014, zaštiťují olomoucký primátor Martin Major a olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Jeho součástí je 24hodinové čtení Bible, které se uskuteční v kapli sv. Jeronýma na olomoucké radnici.

Paschalia olomucensia oživí kulturu v hanácké metropoli
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Nabitý program

Organizátoři připravili bohatý kulturní program. Už nyní se mohou zájemci těšit na unikátní čtyřiadvacetihodinové čtení Bible, koncerty vážné a chrámové hudby v podání Wallingerova kvarteta či Czech Virtuosi, vystoupení Rapsodického divadla s pořadem Démanty a slzy či promítání filmů v kině Metropol. Ty budou celkem dva – Evangelium podle Matouše (velkofilm oceněný cenou Emmy) a Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů. Poslední zmíněný vznikl u příležitosti loňského 1150. výročí příchodu věrozvěstů na Velkou Moravu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Vitalitu jasanů u Kamenného mostu podpoří aplikace živin do půdy

22:09 Písek: Vitalitu jasanů u Kamenného mostu podpoří aplikace živin do půdy

Ke čtyřem jasanům, které rostou na předpolí u Kamenného mostu, aplikovali odborníci pomocí unikátní …