Pelhřimov: Český červený kříž dostal od města novou sanitku

18.02.2021 13:07

Oblastní spolek Českého červeného kříže Pelhřimov (ČČK) získal díky dotaci 1 milión korun z rozpočtu města Pelhřimova nový sanitní vůz.

Pelhřimov: Český červený kříž dostal od města novou sanitku
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

Klíčky od automobilu značky Ford Tranzit Custom slavnostně předali ředitelce Oblastního spolku ČČK Pelhřimov Zuzaně Dubové ve čtvrtek 11. února starosta města Pelhřimova Ladislav Med a místostarosta Josef Koch. Nový vůz bude sloužit pro účely dopravní zdravotní služby, což je jedna z hlavních činností ČČK. Vozidlo je speciálně upraveno pro potřeby dopravní služby. Ředitelka Zuzana Dubová během čtvrtečního setkání srdečně poděkovala představitelům vedení města za hodnotný dar, který je pro Oblastní spolek ČČK Pelhřimov velmi potřebný. Jeho vozový park zahrnuje celkem 8 vozidel, která je vzhledem k jejich stáří a opotřebení nutné obměňovat. Uvedená vozidla jsou poměrně značně využívaná, jak prozradila ředitelka Zuzana Dubová, jeden takovýto automobil najezdí ročně 40 až 60 tisíc kilometrů.

Oblastní spolek ČČK Pelhřimov je humanitární organizace působící na celém území okresu Pelhřimov. Není financován státem, prostředky na svou činnost získává za služby, které poskytuje, proto je pro něj vítaná pomoc sponzorů. Nestátní Dopravní zdravotní služba OS ČČK Pelhřimov zajišťuje:

• přepravu nemocných osob k praktickým lékařům, do odborných ambulancí, do nemocnic, lázní a zpět na základě příkazu k jízdě vystaveného lékařem (pacient převoz nehradí, náklady s převozem spojené uhradí jeho zdravotní pojišťovna)

• výjezdovou návštěvní službu praktických lékařů

• pomoc při likvidaci hromadných neštěstí a katastrof - převoz zraněných - v případě, že jsou sanity povolány na pomoc profesionálním složkám integrovaného záchranného systému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: V květnu začne stavba protihlukových stěn na Hradubické

13:53 Hradec Králové: V květnu začne stavba protihlukových stěn na Hradubické

Vybudování protihlukových stěn na Rašínově třídě, které připravuje Ředitelství silnic a dálnic, byl …