Pelhřimov: Fotbalové hřiště na Kalvárii má nový umělý trávník

19. 8. 2017 11:31

Ve čtvrtek 17. srpna za účasti místostarosty města Pelhřimova Josefa Kocha bylo předáno k opětnému využívání fotbalové hřiště „Kalvárie“.

Pelhřimov: Fotbalové hřiště na Kalvárii má nový umělý trávník
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

Důvodem pro nákladnou opravu bylo na konci roku 2016 ukončení platnosti licence k pořádání soutěžních utkání v rámci Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Městem realizovaný projekt zahrnoval demontáž původní „umělé trávy“, opravu a vyrovnání stávající podkladové štěrkové konstrukce, položení nového umělého trávníku III. generace se vsypem křemičitého písku a gumového granulátu a také montáž nového technického vybavení. Hřiště je vhodné k celoročnímu využití, což je jednou z jeho hlavních výhod. Nejvíce bude využíváno pro fotbalové tréninky a utkání, samozřejmě ho budou tak jako doposud hojně využívat i školy. Protože oprava byla realizována bez dotace, může být hřiště i komerčně využíváno například pro aktivity dalších fotbalových týmů z jiných měst a obcí.

Obnovené hřiště má platnou certifikaci FAČRu pro pořádání mistrovských utkání do úrovně ČFL/MSFL. Rekonstrukce přinese zajisté lepší podmínky pro soutěžní utkání a pro tréninkovou sportovní činnost na vysoké úrovni. Při slavnostním předání zaznělo i poděkování zastupitelům města Pelhřimova za podporu v souvislosti s výše zmíněnou rekonstrukcí hřiště. Náklady na celkovou rekonstrukci představují částku 5 444 394,- Kč a byly plně pokryty z rozpočtu města.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orlová: Sociální služby města se blíží k přírodě

21:23 Orlová: Sociální služby města se blíží k přírodě

V letošním roce se nám podařilo ve spolupráci s Nadací OKD, programu Pro region, vybudovat malou zah…