Pelhřimov: Obyvatelé diskutovali nad návrhem úprav okolí rybníka Stráž

22.10.2024 22:09 | Tisková zpráva
autor: PV

Veřejné projednání plánovaných úprav okolí rybníka Stráž přilákalo nejen místní obyvatele, ale i odborníky z oblasti architektury a krajinářství. Setkání zahájil místostarosta Zdeněk Jaroš společně s městským architektem Petrem Uhlířem, kteří představili záměry města, týkající se další revitalizace tohoto populárního rekreačního místa.

Pelhřimov: Obyvatelé diskutovali nad návrhem úprav okolí rybníka Stráž
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Cílem projektu je přizpůsobit okolí rybníka současným potřebám, nabídnout nové možnosti trávení volného času a celkově zatraktivnit oblast jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky z okolí. Návrh plánovaných úprav bude také dostupný na webových stránkách města v sekci „Plánované investiční akce“. Obyvatelé mají možnost své podněty a připomínky zasílat na email matousu.p@mupe.cz.

Diskuze na setkání ukázala, že mezi občany panuje zájem o úpravy, které by reflektovaly jejich požadavky na moderní veřejný prostor. Architektonické řešení představili Martin Štrouf a Klára Concepcion, kteří podrobně vysvětlili jednotlivé etapy plánované rekonstrukce.

Architekt Martin Štrouf se zaměřil především na modernizaci zázemí pro návštěvníky, která řeší nedostatek a nízkou kvalitu hygienických prostor v areálu. V plánu je kompletní rekonstrukce toalet, včetně vybudování bezbariérových přístupů. K tomu bude přistavena budova, která poskytne sprchy, šatny, úložné prostory a kolostavy, včetně nabíjecích míst pro elektrokola a další dopravní prostředky. Součástí této budovy bude také speciálně navržená sprcha a šatna pro rodiče s malými dětmi. V prostoru za budovou budou navíc instalovány sloupky s médii pro karavany a obytné vozy, což zvýší komfort návštěvníků, kteří v oblasti tráví delší dobu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Předkupní právo na zemědělskou půdu

V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karviná: Klienti Denního centra služeb se zabydlují

16:09 Karviná: Klienti Denního centra služeb se zabydlují

Klienti Denního centra služeb už využívají nové prostory v Domu v Aleji, který v uplynulých měsících…