Pelhřimov: První část promenády kolem Bělé už slouží veřejnosti

23.02.2018 20:32

Příjemnou procházku podél řeky a zkrácení cesty z centra města k supermarketu Bila nabízí nový úsek č. 4 promenády kolem říčky Bělé v Pelhřimově, který byl oficiálně otevřen pro veřejnost v úterý 20. února ráno.

Pelhřimov: První část promenády kolem Bělé už slouží veřejnosti
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Stalo se tak za účasti vedení města, pracovníků městského úřadu a dalších hostů. Symbolické přestřižení pásky na začátku promenády provedl starosta František Kučera a poté si přítomní prošli a prohlédli chodník, který postavila firma SYNER VHS Vysočina, a. s. v době od července do prosince loňského roku.

Jeden a půl metru široký chodník, dlouhý 160 metrů, je postaven na gabionové konstrukci (gabiony jsou drátěné stavební prvky s kamennou výplní), vede od mostu u Bily směrem ke kamennému mostu a končí na rozcestí za bytovkami v ulici Příkopy. Povrch tvoří tlakově impregnované dubové trámky, spojené kovanými kramlemi. Kolem celého chodníku je pozinkované zábradlí. Osvětlení zajišťují solární svítidla, která se přes den nabíjí a večer svítí nezávisle na přívodu elektrické energie.  

Ještě během letošního roku se počítá s vybudováním dalšího úseku promenády - úseku č. 5. Ten povede po stávajícím chodníku v části za bytovkami v ul. Příkopy směrem ke kamennému mostu. Povrch tohoto chodníku nahradí zámková dlažba, bude vytvořen přístup k řece, opraveno zábradlí a současné schodiště u kamenného mostu bude nahrazeno rampou, aby byl umožněn bezbariérový provoz.

Celou promenádu projektoval Ing. Karel Kupec – Studio A.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kladno: Konec nebezpečného přecházení u gymnázia

21:11 Kladno: Konec nebezpečného přecházení u gymnázia

Zásadní změnu čeká v době letních prázdnin frekventovaný dopravní uzel u kladenského gymnázia. Nové …