Pelhřimov: Rekonstrukce fotbalových hřišť a atletického areálu je dokončena

28. 11. 2020 19:08

V polovině listopadu došlo k dokončení stavebních prací na rekonstrukci hlavního a tréninkového fotbalového hřiště a běžeckého oválu kolem hlavního hřiště a doskočiště pro skok daleký u hlavního fotbalového hřiště.

Pelhřimov: Rekonstrukce fotbalových hřišť a atletického areálu je dokončena
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

V rámci hlavního a tréninkového fotbalového hřiště došlo k odtěžení zeminy pro novou filtrační a vegetační vrstvu. Byly provedeny svodné dreny po celé ploše hřišť, napojené na kanalizační areálový systém. Kolmo ke svodným drenům byla provedena plošná štěrbinová drenáž Eurodrein pro rychlé odvádění vody z povrchu hřiště. V místě vysoké zátěže (brankoviště a střed hřiště) byla navržena a zrealizována vegetační vrstva s vložkou z hybridního trávníku.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21328 lidí

Byly dodány a namontovány nové brankové konstrukce a záchytné konstrukce vč. sítí, střídačky, značky pro lajnování a rohové praporky. Rovněž byla provedena nová technologie zavlažování pro obě hřiště a na tréninkovém hřišti bylo provedeno nové LED osvětlení pro možné večerní tréninky fotbalistů. V rámci tréninkového hřiště bylo provedeno nové oplocení vč. vjezdové brány. V neposlední řadě byla na hlavním hřišti instalována nová časomíra.

Pro atlety byla provedena nová atletická dráha, která odpovídá parametrům IAAF. Byl zrealizován nový propustný sportovní PUR povrch vč. kompletní spodní stavby a odvodnění pomocí drenáží. Také byl nově proveden sektor pro skok do dálky, sektor pro skok do výšky a vrh koulí. V rámci sportovišť byly rovněž provedeny nové zpevněné plochy a terénní úpravy.

V příštím roce bude vedle hlavní tribuny provedena přístavba budovy pro technickoorganizační zázemí pro venkovní sporty a bufet.

Stavba je financována z rozpočtu města a z finančních prostředků programu Výzvy V4 Sport, investice 2019/2020 Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s Podprogramem 133D531 Podpora materiálně technické základny sportu – ÚSC, SK a TJ.

Cena rekonstrukce je 30 815 439,85 korun bez DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…