Pelhřimov má výbornou finanční kondici, získal hodnocení „A“

11.02.2021 13:55

Hospodaření města je dlouhodobě na výborné úrovni. Vyplývá to z vyhodnocení statistických a ekonomických ukazatelů za léta 2015 až 2019. Podle metodologie Rating BI2005 se Pelhřimov může pochlubit nejvyšším oceněním a to známkou “A“.

Pelhřimov má výbornou finanční kondici, získal hodnocení „A“
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

K ověření finančního zdraví města využívá BI2005 data z veřejně přístupných informačních systémů Ministerstva financí ČR. Ve sledovaném období byly posuzovány dílčí ukazatele, jako například saldo běžného rozpočtu, kapacita samofinancování kapitálových výdajů, ukazatel investiční aktivity nebo podíl kapitálových výdajů a odpisů.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25248 lidí

Podle dosaženého výsledku vykazoval Pelhřimov v průběhu předchozích pěti letech optimální finanční stabilitu, dostatečnou a přiměřenou investiční aktivitu.

Benchmarkingová iniciativa 2005 (BI 2005) je neformální sdružení obcí s cílem zvyšovat kvalitu a efektivnost prostřednictvím benchmarkingového porovnávání a výměny informací, zkušeností a dobrých praxí.

V roce 2021 je zapojeno 73 obcí s rozšířenou působností, jejichž zástupci pracují v 5 paralelních pracovních skupinách. Členská města BI 2005 se porovnávají v 58 agendách – oblastech výkonu zejména přenesené působnosti, provozních a finančních agend, ale také vybraných agend samostatné působnosti. Sleduje se více než 900 vstupních údajů a vyhodnocuje se téměř 700 poměrových ukazatelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Nabídka sdílených e-koloběžek se rozšíří, přibudou e-skútry

12:03 Ostrava: Nabídka sdílených e-koloběžek se rozšíří, přibudou e-skútry

Do ulic Ostravy vyjede v tomto týdnu další stovka sdílených elektrických koloběžek a navíc šedesátka…