Písek: Na Výstavišti je chytré parkoviště, do centra vede nový chodník

07.12.2017 19:51

Slavnostním přestřižením pásky byla 6. prosince oficiálně završena rekonstrukce ulice Svatotrojická a přilehlého parkoviště P1 v Písku. Výsledkem stavebních prací, které započaly v polovině července, je opravená komunikace, nový chodník se stylovým zábradlím, nově vysazená zeleň a několik desítek parkovacích míst navíc. Vzniklo chytré parkoviště s novou technickou infrastrukturou, včetně nabíjecí stanice pro elektromobily. Zakázku provedla firma Casta, dopravní stavby, s. r. o.

Písek: Na Výstavišti je chytré parkoviště, do centra vede nový chodník
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

„V první fázi, která započala již ve druhé polovině července, byl zrekonstruován povrch komunikace v ulici Svatotrojická a prostor před restaurací Kozlovna u Plechandy, kde rovněž vzniklo několik parkovacích míst. Částečně z obou stran je vybudován nový chodník od parkoviště P1 až ke Kamennému mostu,“ říká Václav Filip, vedoucí odboru investic a rozvoje. Chodník, který zde dosud chyběl, zajistí vyšší komfort a bezpečnost chodcům.

Ve druhé etapě pak bylo zrekonstruováno přilehlé parkoviště P1 u řeky Otavy v ulici Na Výstavišti. Vedle 136 parkovacích míst pro osobní automobily, což je asi o třicet míst více než na původním parkovišti, zde byl na jižní straně vytvořen také záliv, kde mohou stát dva autobusy.

„Výstavbu pozdržely neočekávané problémy s podložím, jež bylo třeba vyřešit. Ty také částečně navýšily cenu díla z původních zhruba 12,6 milionu na 13,3 milionu bez DPH,“ upřesňuje Václav Filip. Přesto se díky dobře nastaveným soutěžním podmínkám podařilo městu ušetřit skoro dva miliony korun oproti předpokládaným výdajům.

„Souběžně se stavbou a v souladu s konceptem Smart City došlo k instalaci inteligentního systému detekce parkovacích míst,“ doplňuje místostarosta Josef Knot. „Ve zkušebním provozu je již spuštěn systém světelného navádění automobilů jak na parkoviště P1, tak i P2 u kulturního domu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno usnadňuje cizincům komunikaci s úřady

21:22 Brno usnadňuje cizincům komunikaci s úřady

V Brně žije zhruba 30 tisíc cizinců ze 148 zemí světa a jejich počet každým rokem narůstá. Vedení mě…