Písek: Na Živci pokračují stavební práce

8. 5. 2019 11:44

Oblíbený cíl výletníků v Píseckých horách, turistická chata Živec, prochází právě rekonstrukcí. Ta potrvá do konce srpna a díky ní se zvnějšku objektu navrátí podoba známá ze sedmdesátých let minulého století, avšak uvnitř se výrazně zvýší komfort ubytování.

Písek: Na Živci pokračují stavební práce
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek
reklama

„Rekonstrukce za zhruba 15 milionů korun se týká pokojů se společným sociálním zařízením, které budou přestavěny na pokoje s příslušenstvím, Upraveno bude provozní a dispoziční řešení tak, aby bylo v souladu se současnými požárně bezpečnostními a hygienickými požadavky,“ říká Václav Filip, vedoucí odboru investic a rozvoje.

Nově barevně a materiálově budou řešeny fasády, podoba chaty však zůstane zachována, včetně charakteristického veršovaného nápisu na průčelí vítajícího poutníky. Objekt bude přístupný i pro vozíčkáře. Podle sdělení investičního technika Jiřího Žáčka se nyní naplno pracuje uvnitř a v nejbližší době začnou také práce na střeše i obvodovém plášti objektu. „Postupně dle projektu a harmonogramu stavby došlo k vybourání nenosných příček, pokračovalo se bouráním podlah a úpravami otvorů v nosných stěnách. Jsou odkryty stropní trámové konstrukce. Nosné prvky posuzuje statik a odborník v oblasti jakosti dřeva. V současné době je již také odstraněna příčka mezi bývalými salonky, kterou nahradil průvlak z ocelových válcovaných nosníků podporovaných železobetonovými monolitickými sloupy. Pracuje se naplno také ve sklepních prostorách. Co se týká krovu, ten je v odkrytých částech v dobrém technickém stavu, s výměnou se počítá pouze lokálně, celek bude chemicky ošetřen,“ informuje Jiří Žáček.

Chata Živec patří k píseckému „rodinnému stříbru“. Postavena byla v roce 1933 z iniciativy místního Klubu československých turistů. Její romantické okolí přilákalo několikrát i filmaře. Natáčely se zde scény k filmové trilogii o Homolkových nebo k filmům Bohoušův syn a Lístek do památníku. Městu Písek chata patří od poloviny devadesátých let. Pokud vše půjde podle plánu, současná rekonstrukce by mohla být hotova už koncem léta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Záměr zásadní proměny prostoru pod sportovní halou jde do další fáze

19:33 Zlín: Záměr zásadní proměny prostoru pod sportovní halou jde do další fáze

Přeměna strategického prostoru pod sportovní halou v Březnické ulici postupuje do další fáze. Po jar…