Písek: Na lesnické škole je opět k vidění přehlídka trofejí

21.04.2024 11:33 | Tisková zpráva

V areálu lesnické školy je ode dneška (19. dubna) do 24. dubna k vidění tradiční Chovatelská přehlídka trofejí lovné zvěře. Kromě přehledu ulovené zvěře za uplynulý hospodářský rok z více než 50 honiteb správního obvodu ORP Písek zahrnuje také například výstavu výtvarných prací žáků základních škol nazvanou „Lidé, kteří sází stromy“, ukázku ochrany obojživelníků v Přírodním parku Písecké hory nebo videoprezentace činnosti Záchranné stanice živočichů Makov.

Písek: Na lesnické škole je opět k vidění přehlídka trofejí
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

Chovatelské přehlídky trofejí jsou zakotveny v zákoně č. 449/2001 Sb., o myslivosti s tím, že za účelem hodnocení kvality chované zvěře a kontroly lovené zvěře každoročně rozhoduje o jejich konání orgán státní správy myslivosti, v tomto případě tedy Městský úřad Písek, odbor životního prostředí. Slavnostního zahájení výstavy se za město Písek zúčastnil místostarosta Josef Soumar, který vyzdvihl práci myslivců spočívající v péči o zvěř, les i v ochraně přírody. Lov je jen doplňkem jejich celoroční činnosti.

Chovatelská přehlídka trofejí, jejíž organizace je rozhodnutím úřadu svěřena Českomoravské myslivecké jednotě, z. s. – okresnímu mysliveckému spolku Písek, není jen formální povinností, ale také nástrojem osvěty a vzdělávání v ochraně přírody a krajiny. Konání přehlídek důležité nejen ze zákonných důvodů, ale také pro porovnání kvality zvěře v jednotlivých honitbách z dlouhodobého chovatelského hlediska.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Projekt „Pomáháme školám k úspěchu“

22:28 Cheb: Projekt „Pomáháme školám k úspěchu“

Město Cheb tento školský projekt finančně podpoří.