Písek: Nový bazén bude společně s halou v kasárnách

07.04.2019 11:40 | Zprávy
autor: PV

Jak dál s bazénem, to bylo jedno ze dvou témat, která písečtí zastupitelé projednávali na svém mimořádném zasedání 4. dubna. Zastupitelstvo většinou hlasů rozhodlo o nové lokalitě pro výstavbu bazénu.

Písek: Nový bazén bude společně s halou v kasárnách
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

Společně se sportovní halou by měl v budoucnu vyrůst v Žižkových kasárnách jako součást integrovaného sportovního areálu. Budoucí podobu zmíněné lokality bude město v příštích letech řešit ve spolupráci s ateliérem Fact, s. r. o. Takový byl výsledek druhého projednávaného bodu, který se týkal výběru projektanta urbánního řešení prostoru po někdejších vojenských objektech.

Stavba bazénu je v Písku tématem už celé jedno desetiletí. Během té doby se uskutečnily ankety, referendum, architektonická soutěž, bezpočet jednání rady a zastupitelstva v několikerém složení, plánovalo se, projektovalo. O tom, že se má postavit nový plavecký stadion, v roce 2013 rozhodli sami občané v referendu. Jejich takto vyjádřený názor vedl k tomu, že se pro objekt začala hledat nová lokalita a starý plavecký stadion pod městskými hradbami měl postupně dosloužit. Referenda se tenkrát zúčastnilo 44,5 % oprávněných osob. O rok později zastupitelé odsouhlasili vybudování nového bazénu v areálu pod lesnickými školami.

Loni již připravenou a povolenou stavbu podle hotového projektu zastavila vysoutěžená cena. „Výběrového řízení se zúčastnily dvě firmy, jejichž nabídky překročily o zhruba 15 procent zastupitelstvem stanovenou přípustnou cenu zakázky,“ připomíná Václav Filip z odboru investic a rozvoje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Centrální park na Jižních Svazích má nové lákadlo

10:44 Zlín: Centrální park na Jižních Svazích má nové lákadlo

Návštěvníci Centrálního parku na Jižních Svazích mají nový důvod k zastavení. V oblíbeném veřejném p…