Písek: Rekonstrukce Zeyerovy ulice bude dokončena později

24.07.2021 11:59

Rekonstrukce Zeyerovy ulice se oproti původním předpokladům prodlouží zhruba o měsíc, dokončena by měla být 24. října.

Písek: Rekonstrukce Zeyerovy ulice bude dokončena později
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek

Nový povrch by firma měla položit do konce září, pak se na ulici budou moci vrátit vozidla. Zbylé práce, například sadové úpravy, bude firma realizovat za provozu. Zvýší se také cena díla, protože dodavatel, firma Strabag, musela provést práce, které nebyly zahrnuty v projektové dokumentaci. Město za rekonstrukci zaplatí přes 15,1 milionu korun bez DPH, to je o zhruba půl milionu více.

Dodavatelská firma se po převzetí stavby musela vypořádat s problémy, které nebylo možné předvídat. Jejich řešení pak způsobilo zpoždění prací oproti původnímu harmonogramu. „Jedním z důvodů, proč se realizace rekonstrukce prodlouží, je úprava svahu pod mateřskou školou. Při zaměření staveniště bylo totiž zjištěno, že stavební výkop pro opěrnou zeď je v kolizi se vzrostlými stromy. Bylo proto nutné realizovat opatření, která by minimalizovala škody na zeleni. Několik stromů se však muselo pokácet,“ uvedl místostarosta Petr Hladík. Musel být také zpracován geologický průzkum kvůli potvrzení bezpečné technologie zajištění svahu pro výstavbu opěrné zdi.

Dalšími příčinami zdržení stavby je kolize stávající přípojky teplovodu do mateřské školy s budovanou opěrnou zdí, založení rozvodů a sloupů veřejného osvětlení ve stavbě nebo založení rozvodů vysokého a nízkého napětí do chodníku na obou stranách ulice.

Rekonstrukce Zeyerovy ulice se realizuje ve dvou etapách. Loni zde byly vyměněny prakticky veškeré sítě, vozovka byla poté provizorně upravena recyklátem. Na tento rok připadá druhá etapa, během níž bude postavena opěrná zeď u zahrady mateřské školy, vybudují se chodníky po obou stranách ulice, vzniknou tu i nová parkovací místa v blízkosti školky a ZUŠ, u které budou také nově zabudovány květníky s lavičkami. V ulici se počítá také se sadovými úpravami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brněnské dny pro zdraví začaly velkým jarmarkem aktivit na Dominikánském náměstí

21:23 Brněnské dny pro zdraví začaly velkým jarmarkem aktivit na Dominikánském náměstí

Podzimní pošmourno už nám šlape na paty, proti špatné náladě jsou tu každoroční Brněnské dny pro zdr…