Písek: Za uzavřené provozovny město odpustí nájemné

05.04.2020 14:49

Nájemcům, kteří mají pronajaté nebytové prostory od města Písek a byli nuceni uzavřít své provozovny v důsledku krizových opatření, může město částečně nebo úplně odpustit nájemné. Rozhodli o tom městští radní na svém březnovém zasedání, aby tak zmírnili ekonomické dopady nouzového stavu na místní drobné podnikatele.

Písek: Za uzavřené provozovny město odpustí nájemné
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek
reklama

„Týkalo by se to plateb za pronájem prostor sloužících k podnikání za období od března až do doby zrušení omezujících opatření bránících provozování podnikatelské činnosti,“ říká místostarostka Petra Trambová. O výši odpuštěného nájemného by rozhodovala rada města vždy na základě žádosti konkrétního nájemce.

Město chce ulevit i těm podnikatelům, kteří sice nebyli v březnu nuceni uzavřít své provozovny, ale z důvodu různých omezení by se mohli dostat do finanční tísně. „Tito nájemci budou moci své závazky uhradit i pomocí splátkových kalendářů, a to až do konce roku, aniž by jim byly účtovány úroky z prodlení za opožděné finanční plnění plateb nájemného,“ vysvětluje Milena Hladíková, vedoucí odboru správy majetku.

Pandemie COVID-19 a s ní spojená přísná opatření vlády České republiky mohou dle radních ospravedlnit dočasné neplnění povinností z uzavřených nájemních smluv mezi městem a nájemci jeho prostor sloužících k podnikání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

20:33 Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

Dvacet pět metrů dlouhý a tři metry široký chodník z betonové dlažby vybuduje město na místě zbouran…