Písek bude mít vlastní energetický portál

01.07.2016 8:34

Na svém mimořádném jednání dnes radní schválili vytvoření pilotního energetického portálu města Písek v rámci projektu Smart City.

Písek bude mít vlastní energetický portál
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

„Tento portál zajistí průběžné sledování stavů spotřeb tepelné energie, plynu, vody i elektrické energie. Navíc umožní sledovat zpětný vývoj i předpokládanou spotřebu v závislosti na teplotě, vlhkosti i plánovaného stavu využití budov,“ vysvětluje místostarosta Josef Knot.

„Přidanou hodnotou předloženého pilotního projektu je generace stavu úspor, taktéž zajištění transparentnosti spotřeb a zpřístupnění vybraných statistických dat formou open data široké veřejnosti, to vše po jednotlivých budovách či jako souhrn budov. Jedná se o inovativní projekt a spadá do rámce územního rozvoje města v kontextu inteligentních měst,“ říká Josef Knot.

Společnost ENESA městu na své náklady (cca 300 tis. Kč) zajistí zřízení systémového rozhraní pro energetický portál. Tato společnost poskytuje Písku energeticky úsporná opatření metodou EPC, a to na všechny školské objekty města.

Plány tohoto typu jsou podporovány Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Ministerstvem životního prostředí.

„Lze předpokládat, že bude tento projekt zmíněnými ministerstvy dále podpořen v rámci poskytnutí dotačních prostředků na další provoz, či dokonce i na jeho zřízení (financování ex-post). Měsíční náklady na provoz portálu budou činit 4 500 Kč,“ dodává vedoucí oddělení rozvoje Jan Venclík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Rozšíření sběrné sítě nádob na nepotřebný textil

6:32 Liberec: Rozšíření sběrné sítě nádob na nepotřebný textil

V ulicích města Liberce se objevilo dalších jedenáct kusů velkých bílých kontejnerů na sběr nepotřeb…