Plzeň 3: Letošní seče proběhnou v jiném režimu

12.05.2021 19:44

Až do minulého roku byli občané zvyklí minimálně na čtyři seče ročně, ke kterým byly, dle klimatických podmínek, přidány případně i další. Ty byly oficiálně vyhlašovány úřadem. Letos bude průběh sečí odlišný od loňského roku.

Plzeň 3: Letošní seče proběhnou v jiném režimu
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3
reklama

„Zkoušíme nastavit nový model, kdy větší zodpovědnost přeneseme na odborné firmy, které vždy dle aktuální situace na jednotlivých úsecích, tedy podle vzrůstu trávy nebezpečí klíšťat či klimatických podmínek, zahájí dle vlastní úvahy sekání travnatých ploch. Novinkou v péči o tyto plochy bude také to, že v některých místech bude obvod v rámci biodiverzity sekat méně a vytvoří tak ostrůvky o několika metrech čtverečních s vyšší trávou či lučním kvítím,“ vysvětluje starosta třetího městského obvodu David Procházka a dodává, že firmy mají povinnost hlásit momentální stav sečí pracovníkům odboru životního prostředí a oddělení kontroly. V době sečí bude průběh údržby zeleně kontrolován a vyhodnocován.

„Věříme, že tento model bude efektivnější a občané budou s péčí o travnaté plochy spokojeni. Po skončení sečí tento způsob údržby vyhodnotíme a podle toho pak budeme nastavovat parametry pro další roky,“ uzavírá David Procházka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: První týdny fungování potvrzují význam K-centra

18:35 Jablonec nad Nisou: První týdny fungování potvrzují význam K-centra

K-centrum Liberec a Jablonec nad Nisou má za sebou první týdny práce v nově otevřeném detašovaném pr…