Plzeň 3: Pro návštěvníky a klienty s elektromobily vybudoval úřad nabíjecí stanici

21.12.2020 16:59 | Zprávy
autor: PV

Plzeňský centrální obvod se nedávným zakoupením hybridního vozidla přihlásil k projektu elektromobility, který spustilo město Plzeň. K němu nyní přibyla nová nabíjecí stanice, která bude sloužit i pro potřeby návštěvníků úřadu. Po zhruba měsíčním zkušebním režimu bude uvedena do ostrého provozu.

Plzeň 3: Pro návštěvníky a klienty s elektromobily vybudoval úřad nabíjecí stanici
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3

„Vybudováním této nabíjecí stanice se přihlašujeme k městskému projektu elektromobility a chceme dát i potřebný impuls k instalaci dalších nabíjecích stanic nejen v našem obvodě, ale i ve městě, neboť si myslíme, že elektromobilita do našeho života a do moderní společnosti patří. Zároveň tím chceme umožnit nejen všem majitelům, ale i návštěvníkům města s hybridními a elektrickými automobily, si při návštěvě našeho úřadu svůj vůz dobít“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Počet hybridů a elektromobilů pomalu narůstá, a proto jsme pro dobíjení našeho služebního vozidla a elektromobilů návštěvníků úřadu vyhradili dvě parkovací místa. V této souvislosti byly osazeny informativní tabule a návod na obsluhu dobíjecí stanice. Jsem rád, že poměrně záhy po instalaci jsem zaznamenal prvního klienta, který možnosti dobít si svůj elektromobil využil.“ doplnil Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Dobíjecí stanice byla na parkovišti ÚMO Plzeň 3 nainstalována za pomoci firem Omexom GA Energo, s.r.o. a ČEZ, a.s. a měla by se stát součástí koncepce provozování dalších nabíjecích stanic pro Plzeňany, na které pracuje město Plzeň.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…