Plzeň 3: Strážníci měřili rychlost v Radobyčicích

26.01.2023 16:43 | Tisková zpráva

Jen tři řidiči porušili předepsanou rychlost v Radobyčicích během kontroly strážníků městské policie. Ta se konala 24. ledna na základě podnětu místních obyvatel. Ti na vozidla, kteří touto místní částí třetího městského obvodu projíždějí nepřiměřeně rychle, upozorňovali.

Plzeň 3: Strážníci měřili rychlost v Radobyčicích
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3

„V úterý 24. ledna kontrolovali strážníci městské policie v Plzni Radobyčicích dodržování stanovených rychlostních limitů v obci. Samotné měření rychlosti vozidel bylo realizováno dopoledne v čase od 9 do 11 hodin a odpoledne v době od 14 do 16 hodin,“ uvádí mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová. Doplňuje, že až na výjimky stanovenou padesátku na měřeném úseku řidiči dodrželi.

„Porušení předepsané rychlosti zjistili strážníci ve třech případech, jeden z řidičů překročil maximální povolenou rychlost o více než dvacet kilometrů za hodinu,“ říká Jana Pužmanová.

V kontrolách měření rychlosti bude samozřejmě městská policie namátkově pokračovat.

„Už v minulém týdnu v Radobyčicích proběhla kontrola hmotnosti projíždějících nákladních vozů, také na základě podnětů od místních obyvatel. Povolený průjezd zde mají pouze auta do 7,5 tuny, ostatní musí Radobyčice objet,“ upozorňuje starosta MO Plzeň 3 David Procházka s tím, že kontroly se budou opakovat. „Na názoru místních občanů nám záleží a ti po kontrolách velmi volali. Proto jsem rád, že nám městská policie a Policie České republiky vyšly vstříc. Cílem je, aby se obyvatelé cítili v místě svého bydliště bezpečně,“ dodává starosta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Výročí 760 let trvání města připomíná i turistické razítko

20:34 Kroměříž: Výročí 760 let trvání města připomíná i turistické razítko

Návštěvníci i obyvatelé Kroměříže si mohou z Turistického informačního centra odnést zajímavou památ…