Plzeň 3: Trojka podpoří v příštím roce organizace dotacemi ve výši pěti milionů

18.10.2020 6:32

Na podporu rozvoje činností neziskového a obecně prospěšného charakteru uvolní plzeňský centrální obvod v příštím roce ze svého rozpočtu 5 milionů korun. V rámci jednotlivých dotačních programů si o podporu mohou organizace a jednotlivci zažádat už od 16. listopadu.

Plzeň 3: Trojka podpoří v příštím roce organizace dotacemi ve výši pěti milionů
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3
reklama

„Pro příští rok jsme připravili opět sedm dotačních titulů. Žadatelé si budou moci vybrat z těchto programů: Podpora volnočasových aktivit dětí a mládeže; Sociální oblast – Podaná ruka; Podpora kultury, kulturních aktivit a oživení veřejného prostoru – Místo pro život; Podpora bezpečnosti a prevence kriminality; Sdružuj se buď aktivní; Podpora sportovních aktivit a mládeže a ze zcela nového Podpora veřejných prostor přátelských k rodině, tzv. Family Portů,“ informuje Ondřej Ženíšek, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21843 lidí

Na projekty, které nebudou zapadat do žádného výše uvedeného programu, budou v rozpočtu na rok 2021 vyčleněny další 2 miliony korun. Z těch bude možné získat finanční příspěvek na základě žádosti o individuální dotaci.

Blokaci volných finančních prostředků ve Fondu rezerv a rozvoje MO Plzeň 3 schválila na svém zářijovém zasedání Rada Městského obvodu Plzeň 3.

„Dotačními programy se snažíme podpořit široké spektrum žadatelů, od organizací zabezpečující veřejný pořádek a ochranu zdraví až po ty působící v oblasti volnočasových a sportovních aktivit dětí a mládeže. Nezapomínáme ani na ty, kteří se snaží zlepšit kvalitu života seniorům, zdravotně postiženým a osobám sociálně vyloučeným, nebo ty, kteří se zaměřují na kulturní činnost a zlepšení kulturního povědomí. Nově jsme zařadili i program na podporu sítě tzv. Family Portů, tedy podporu veřejného prostoru k možnosti péče o děti,“ upřesňuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Chtěl bych upozornit všechny žadatele, že o dotace budou moci žádat od 16. listopadu do konce roku, tedy do 31. prosince 2020. Veškeré důležité termíny a informace budou zveřejněny i na webových stránkách obvodu (ZDE). A prosím všechny, aby si vše řádně prostudovali a své žádosti podali včas a do správného programu,“ dodal Ondřej Ženíšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

21:21 Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

Všimli jste si malých očiček, pomrkávajících z dlažby Masarykova náměstí? Souvisejí s výstavou OKULÁ…