Plzeň 3: V centrálním obvodu by mohlo vzniknout další Rákosníčkovo hřiště

18.01.2019 13:48

Společnost Lidl se dlouhodobě usilovně věnuje tématu společenské odpovědnosti a podpoře volnočasových aktivit malých školáků a předškoláků s jejich rodiči. Tou největší aktivitou v této oblasti je projekt s názvem Rákosníčkova hřiště.

Plzeň 3: V centrálním obvodu by mohlo vzniknout další Rákosníčkovo hřiště
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3

Jeho cílem je rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času. Symbolem celého projektu a dominantou každého dětského hřiště bude oblíbená kreslená pohádková postava Rákosníček.

Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí ani kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku a napomáhá plnohodnotnému trávení jejich volného času.

V roce 2019 bylo v Čechách a na Moravě zrealizováno deset Rákosníčkových hřišť. Kde konkrétně budou zrealizována další Rákosníčkova hřiště, o tom rozhodnou svým hlasováním zákazníci společnosti Lidl a ostatní široká veřejnost. Vybrány budou prodejny Lidl s nejvyšším počtem hlasů a v blízkosti těchto prodejen budou vybudována Rákosníčkova hřiště. „Jedno z prvních Rákosníčkovo hřišť v České republice bylo otevřeno také v plzeňském centrálním obvodu, a to na podzim roku 2012 ve Skvrňanech na Vejprnické ulici,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Hlasování začne 1. února

Rákosníčkova hřiště se staví na pozemku, který patří městu nebo městské části, kde se nachází vítězná prodejna a nesmí pod ním probíhat žádné inženýrské sítě. „Dalším místem pro vybudování Rákosníčkova hřiště, které máme vytipované, je hřiště v Přeštické ulici, nacházející se nedaleko doudlevecké prodejny Lidl. Byl bych moc rád, kdyby občané našeho obvodu opět podpořili hlasováním výstavbu nového hřiště pro děti v této lokalitě“, dodal David Procházka.

Hlasování začne 1. února 2019 na webových stránkách ZDE a prostřednictvím aplikace s názvem „Vyhrajte Rákosníčkovo hřiště“ na sociální síti Facebook v 10:00 hodin a ukončeno bude 28. února ve 23:59:59 hodin. Každý hlasující může během doby hlasování vyplnit maximálně jeden webový formulář na webových stránkách za jeden den a vyplnit maximálně jeden hlasovací formulář prostřednictvím facebookové aplikace za jeden den, tedy celkem maximálně dva své hlasy za jeden den. Z hlasování jsou vyřazeny prodejny, v jejichž blízkosti již hřiště stojí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

21:10 Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

Až do konce listopadu měli lidé příležitost hlasovat k projektům, které občané navrhli v participati…