Plzeň: Deváťáci z 25. základní školy uklízeli Homolku a břeh Radbuzy

14.06.2021 21:21

Vybaveni velkými pytli, rukavicemi a dřevěnými tyčemi s bodci se v pátek 11. června vypravili žáci 25. základní školy Plzeň z Chválenické ulice do lesoparku Homolka a také na stezky podél řeky Radbuzy. Rozhodli se uspořádat Ekoden a tato místa vyčistit. Během několika hodin pytle zaplnili ubrousky, lahvemi, kelímky, rouškami a respirátory, kusy oblečení či nádobím, našli však i hasící přístroj nebo stříkačky a injekční jehly. To vše lidé v přírodě odhazují.

Plzeň: Deváťáci z 25. základní školy uklízeli Homolku a břeh Radbuzy
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň

„Žáci byli před akcí proškoleni a díky spolupráci s Městským obvodem Plzeň 2-Slovany i vybaveni tak, aby byl pro ně sběr odpadků bezpečný. Injekčních jehel a stříkaček se samozřejmě nedotýkali, k jejich likvidaci jsme povolali Městskou policii Plzeň,“ upozornila Lucie Kantorová, radní města Plzně pro oblast školství, která zároveň působí jako pedagožka na 25. ZŠ a akce se zúčastnila. „Iniciativa k uspořádání Ekodnu vzešla od samotných žáků. Díky tomu, že se do úklidu pustili, mohli sami poznat, že stále jsou někteří lidé nezodpovědní a přírodu znečišťují,“ uvedla Lucie Kantorová.

Přírodu uklízeli žáci 9. D spolu se čtyřmi spolužáky z 9. A. „Dohromady jich bylo dvacet sedm. Rozhodli jsme se uklidit nejbližší lesopark, který máme u školy, tedy Homolku. Odtud jsme pak postupovali ke Škoda sport parku a pak podél řeky Radbuzy směrem k centru města,“ uvedla třídní učitelka 9. D Martina Kloučková. Dodala, že úklidu žáci věnovali celý pátek, tedy šest vyučovacích hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Ulice Palackého bude v budoucnu i pro cyklisty

9:35 Jablonec nad Nisou: Ulice Palackého bude v budoucnu i pro cyklisty

Ve čtvrtek 5. srpna budou zahájeny stavební práce v oblasti křižovatek ulic Riegrova – Palackého – U…