Plzeň: Festival Inovujeme Plzeň přilákal stovky studentů

08.11.2019 13:44

Západočeská metropole má za sebou druhý ročník festivalu Inovujeme Plzeň. Ten se odehrál ve středu 6. listopadu v areálu DEPO2015. Na návštěvníky čekaly více než tři desítky vystavovatelů, k vidění zde byly technologie z oblasti umělé inteligence, řešení pro chytrá města, průmyslové inovace regionálních firem nebo výzkum z univerzitního prostředí, to vše doplněno o zajímavé přednášky.

Plzeň: Festival Inovujeme Plzeň přilákal stovky studentů
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň
reklama

„Festival primárně cílí na studenty, takže jsme samozřejmě měli obavy, jak se na návštěvnosti podepíše stávka učitelů, která se bohužel sešla s termínem konání akce. Určitě jsme to pocítili, ale nakonec jsme i přes tuto komplikaci byli spokojeni. Na festival dorazila zhruba tisícovka školáků a studentů z celého kraje a k tomu samozřejmě návštěvníci z řad široké veřejnosti. Máme radost z kladných reakcí a těšíme se na další ročník,“ řekl Tomáš Cholinský ze Správy informačních technologií města Plzně, organizace, jež festival zajišťovala.

Souběžně s festivalem probíhala v plzeňském DEPO2015 také konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl DronEdge 2019. Do Plzně dorazila celá řada tuzemských i zahraničních hostů, mezi nimiž nechyběl ani dvojnásobný držitel Oscara za technické inovace a ceny Emmy Emmanuel Prévinaire. Uznávaný odborník, který stojí za leteckými záběry známých hollywoodských snímků jako je James Bond, Harry Potter, Mission Impossible nebo Game of Thrones, nešetřil slovy chvály. „Jsem naprosto ohromen a nadšen z toho, jak funguje plzeňská Správa informačních technologií města a hlavně z dynamiky dané organizace. Líbí se mi především, jak zde zapojujete do svých aktivit mladé lidi, kteří jsou nositeli naší budoucnosti. Tým Luďka Šantory investuje do těchto aktivit mnoho energie. Věřím, že v horizontu 10 až 15 let se vám tato investice zcela vrátí.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Vánoční strom bude letos z Nemanic

8:38 České Budějovice: Vánoční strom bude letos z Nemanic

Českobudějovické vánoční stromy bývají nejkrásnější v celé republice.